Mobil

Samsung Galaxy S 3'ün en güçlü rakipleri!

Yılın en çok konuşulan akıllı telefonu Galaxy S 3'ün rakipleri bakın kimler oldu!


10. Nokia Lumia 900

Windows Phone Mango işletim sistemiyle gelen Nokia Lumia 900 Samsung Galaxy S 3'ün en hafif rakiplerinden biri arasında. 4.3 inç ekranı, 1.4 GHz tek çekirdekli işlemci, 8MP kamera ve 16 GB dahili hafıza ile en iyi Nokia Windows Phone telefonlarından biri.

9. ZTE Era

1.3 GHz dört çekirdekli işlemci ve 4.3 inç ekranıyla Galaxy S 3'ün rakiplerinden diyebiliriz. ZTR Era'nın da 8 MP kamerası bulunuyor. Android 4.0 ICS işletim sistemi taşıyan bu akıllı telefonun satışa çıkması üzerinden çok az zaman geçti ve ortalama üzerinde bir deneyim sunuyor. Ayrıca fiyatı da piyasadaki telefonlara oranla daha uygun diyebiliriz.


8. Motorola RAZR Maxx

Haziran ayında çıkan bu telefon da 15 saat batarya ömrüyle Motorola'nın en iyi telefonlarından biri. 1.2GHz çift çekirdekli işlemciye sahip telefon 4.3 inç ekranıyla büyük telefonlar arasında yerini alıyor. Galaxy S 3'e rakip olan bu telefon 8MP kameraya sahip ve Android 2.3 işletim sistemiyle çalışıyor. Android 4.0 güncelleştirmesinin gelmesi beklense de henüz böyle bir gelişme yok.

7. LG Optimus 4X HD

4.7 inç ekranıyla LG'nin Samsung Galaxy S 3'e meydan okuyan amiral gemisi. 8MP kamera ve 1.5GHz dört çekirdekli işlemciye sahip. LG ara yüzü ve Android 4.0'ın kombinasyonundan oluşuyor. Henüz Türkiye'deki çıkış tarihi belli değil.

6. Nokia PureView

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'de de satışa çıkan cihaz 41MP kamerasıyla Galaxy S 3'e meydan okuyor. Nokia'nın Symbian işletim sistemiyle sunması büyük bir talihsizlik olsa da telefonun genel özellikleri ve kamerası kullanıcıların ilgi odağı. 

1.3 GHz işlemci, 16 GB dahili hafıza ve full HD video kayıt kapasitesiyle Nokia'nın en güçlü rakiplerinden biri.

5. HTC One S

Super AMOLED 4.3 inç ekranıyla HTC'nin liste başı telefonlarından bir tanesi One S. 25GB ücretsiz bulut depolama, 16GB dahili hafıza, 8MP kamera, full HD video kayıt kapasitesine sahip. Beats Audio teknolojisi kullanan bu cihaz müzik dinlemeyi sevenler için en çok tercih edilen telefonlar arasında.

HTC ara yüzü ve Android 4.0 ile çalışıyor. Galaxy S 3'ün rakiplerinden olan bu telefon Galaxy S 3'ten daha ince ve daha hafif bir tasarıma sahip.

4. Huawei Ascend D Quad

Yeni ismini duyurmakta olan Huawei, 4.5 inç ekranlı telefonu ile 1.5GHz dört çekirdekli işlemciye sahip. Android 4.0 ve Huawei ara yüzünü kullanıyor. Ayrıca liste başı bir çok telefon gibi 8MP kamera ve HD ekran kalitesine sahip.

Henüz Türkiye satışı belli olmayan cihazın Galaxy S 3'ün rakiplerinden olacağı söylenebilir.

3. Sony Xperia GX

Japonya'da satışı yapılan bu cihaz 13MP kamerası ile Galaxy S 3'ün rakiplerinden olacak. 4.6 inç ekran 1.2GHz çift çekirdek işlemci ve 16GB dahili hafızaya sahip.

2. HTC One X

4.7 inç dokunmatik ekranıyla HTC'nin amiral gemisi One X Samsung Galaxy S 3'ün en güçlü rakiplerinden biri. Bir çok alanda Galaxy S 3 ile aynı özelliklere sahip bu cihaz Beats Audio teknolojisi bu cihazın en çok tercih edilen özelliklerinden.

Ayrıca LTE 4G destekli bu cihaz 8MP kameraya ve 16GB dahili hafızaya sahip. Güçlü Snapdragon işlemcisi ve parlak LCD ekran teknolojisiyle Galaxy S 3'e kafa tutuyor.

1. Apple iPhone 5

iPhone 4 de Galaxy S 3'ün en güçlü rakiplerinde ancak iPhone 5'in yakın zamanda çıkacak olması bu konuda Galaxy S 3'ü gölgede bırakıp bırakamayacağı konusundaki merakları artırıyor.


Çıkan haberlerden ve söylentilerden bildiğimiz kadarıyla 4 inç ekrana sahip iPhone 5 Samsung yapımı A6 işlemciye ve 12MP kameraya sahip olacak. Ayrıca iPhone 5'in NFC teknolojisini desteklemeyeceği de çıkan söylentiler arasında bulunuyor. İşletim sistemi ise iOS 6 olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.