Mobil

Android’e 3D Touch özelliği geliyor!

Apple’ın 2014 yılında Apple Watch ile tanıtımını yaptığı 3D Touch özelliği Depp Press ismi ile artık Android telefonlarda da kullanılabilecek.

Android’e 3D Touch özelliği geliyor!

Google'ın, Android telefonlar için tanıtacağı yeni işletim sistemi güncellemesi olarak beklenen Android Q işletim sisteminde Deep Press ismindeki 3D Touch benzeri özelliğin kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Android’e 3D Touch özelliği geliyor!

Apple’ın uzun süre önce kullanıma sunduğu 3D Touch özelliği kullanıcılar tarafından büyük ilgi görmüştü. Uygulamaların daha işlevsel olarak kullanılmasını sağlayan bu özelliğin Google’ın yeni yayınlayacağı güncellemesiyle kullanıma sunacağı Android Q işletim sisteminde Deep Press ismiyle yer alacağı bilgilerine ulaşıldı.

Android platformu geliştiricileri makalelerinde yer verdikleri konuyla ilgili olarak, Adroid Q işletim sisteminde yer alacak ve 3D Touch özelliğine benzer özelliklere sahip olacak bu yeni özelliğin son güncelleme ile geleceği belirtilirken, aslında bu özelliğin kısıtlı işlevler ile Android işletim sistemine sahip telefonlarda yer alan üçüncü parti uygulamalarda kullanılabildiği biliniyor.

Google, yayınlayacağı yeni işletim sistemi güncellemesi Android Q'da yer almasını planladığı Deep Press özelliğinin çok yönlü olarak kullanılmasını hedefliyor. Konuyla ilgili olarak Google Play Store’da yer alan popüler uygulamaların geliştiricileri aldıkları bu haberden sonra yayınladıkları uygulamalarını yazılımsal olarak güncellemeye hazırlanıyorlar.  

Deep Press ne zaman kullanılabilecek?

Google’ın Android Q sürümü ile kullanıma sunulması beklenen Deep Press özelliğinin şuanda hangi Android sürümleri tarafından destekleneceği konusunda herhangi bir açıklama yapılmazken, Google kaynaklarından elde edilen bilgilere göre Android Q’nun kararlı sürümünde aktif olarak kullanılacak bu özelliğin Google tarafından Ekim ayında tanıtımı yapılması beklenen Goole Pixel 4 ile aynı zamanda duyurulması bekleniyor.

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.