Mobil

Android’in başındaki isim değişti!

Android'in babası olarak görülen Rubin'in yerine Chrome'un başındaki Sundar Pichai getirildi.

Android’in başındaki isim değişti!

Mobil dünyasının bir numaralı işletim sisteminin tepesindeki isim değişti. Google CEO’su Lary Page, yayınladığı mesajla Android’in başındaki Andry Rubin’in yerine Sundar Pichai getirildi. Pichai, uzun süredir Google’ın dizüstü bilgisayar için tasarladığı Chrome'un başında yer alıyordu. Yayınlanan mesajda görev değişikliğinin nedeni bildirilmezken, yapılan değişiklik mayıs ayında tanıtılacak Android’in yeni sürümü Key Lime Pie öncesi açıkçası şaşkınlık yarattı.

Google’ın 2005 yılında satın aldığı Android’in sergilemiş olduğu gelişimde Andy Rubin önemli bir paya sahip. Android işletim sistemini babası olarak değerlendirilen Rubin, Google’daki görevini yürütmeyede devam edecek.

1363205269_andyrubinandroid-1610x410.jpg
Yorumlar
3.dunyali
bize de hayirli olsun demek dusuyor.oturalim biz zaten.millet neler yapiyor biz de para biriktirip hic isimize yaramayacak ozelliklerle dolu cihaz almanin pesindeyiz.3. dunya ulkesinde olmak bu acidan cok kotu.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.