Mobil

Android'in yeni kralları performans testinde ortaya çıktı

Çinli akıllı telefon üreticisi Meizu’nun son zamanların en çok konuşulan modelleri bu defa da Geekbench testinde göründü.

Android'in yeni kralları performans testinde ortaya çıktı

Meizu, Hubei Xingji Shidai Teknoloji tarafından satın alındıktan sonra, merkezini Çin'in Wuhan şehrine taşıdı. Geely tarafından başlatılan bir girişim olan Hubei Xingji Shidai Technology tarafından satın alındıktan sonra, Meizu ilk akıllı telefon serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Meizu 20 adlı bu seri, Meizu 20 ve 20 Pro modellerinden oluşacak. Resmi tanıtımı beklerken, bu iki telefonun işlemci olarak Snapdragon 8 Gen 2 yonga setine sahip olduğu Geekbench'te keşfedildi.

Meizu 20 serisi birkaç aydır haberlerde ve şirket zaten Çin'de piyasaya sürülmesini işaret eden ipuçları vermeye başladı. Ve bugün, Meizu 20 ve 20 Pro'nun Çin pazarında 30 Mart'ta piyasaya çıkacağı doğrulandı. Resmi çıkışından önce, Meizu 20 ve 20 Pro, Geekbench'te göründü.

Android'in yeni kralları performans testinde ortaya çıktı

Her iki akıllı telefon da Qualcomm’un en yeni modeli olan Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile listelendi. Yonga setinin özel adı listelerde açıkça belirtilmemiş olsa da, CPU ve GPU ile ilgili sağlanan bilgiler, Qualcomm'un en son amiral gemisi mobil platformu olduğuna kesinlikle işaret ediyor.

Geekbench, her iki cihazın da 12GB RAM ile donatıldığını ve Android 13 işletim sistemini kullandığını ortaya koyuyor. Standart model ve Meizu 20 Pro üzerinde tek çekirdekli ve çoklu çekirdekli testler yapıldı. Standart Meizu 20, tek çekirdekli ve çoklu çekirdekli testlerde sırasıyla 2019 ve 5749 puan aldı. Buna karşılık, Meizu 20 Pro tek çekirdekli ve çoklu çekirdekli testlerde sırasıyla 2038 ve 5719 puan aldı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.