Mobil

Android’in yeni özelliği, tasarıma dikkat edenleri çılgına çevirecek

Akıllı telefon dünyasının en önemli 2 işletim sisteminden biri olan Android’in kazanacağı yeni özellik, bu işletim sistemini kullananları fazlasıyla mutlu edecek.

Android’in yeni özelliği, tasarıma dikkat edenleri çılgına çevirecek

Google ile Apple arasındaki rekabetin odak noktasında mobil işletim sistemi pazarı bulunuyor. Her ne kadar iOS yalnızca iPhone modellerinde kullanılan bir işletim sistemi olduğu için Android’in müşterilerini doğrudan tehdit etmiyor olsa da sayısı her geçen gün artan iPhone taraftarlarının varlığı doğal olarak Android kullanıcılarının sayısının oransal bazda iOS’a karşı güç kaybetmesine neden oluyor.

Amerikalı teknoloji devi Google ise bu durumu tersine çevirebilmek ve Android’i iOS’dan daha popüler bir işletim sistemi yapabilmek için var gücüyle çalışıyor. Şirket tarafından geliştirilen ve Android uzmanı Mishaal Rahman tarafından ortaya çıkarılan son özellik ise, gerçek anlamda yeni kullanıcılar için tercih sebebi olabilir.

Android’in yeni özelliği, tasarıma dikkat edenleri çılgına çevirecek

Rahman’ın Twitter hesabından yaptığı açıklamalara göre Google, Android 13 QPR2 beta sürümünde simge tasarımını değiştirme özelliği üzerinde çalışıyor. Bu özelliğe göre kullanıcılar yeni sürümün paylaşılmasıyla birlikte artık uygulamaların varsayılan simgelerini kullanmak yerine kendi tasarladıkları ve tema renk skalasına uygun yeni simgeleri kullanabilecekler. Bu sayede hem tema özelleştirilmiş olunacak hem de kullanıcılar telefonlarındaki renk geçişlerini daha iyi bir şekilde tasarlamış olacaklar.

Tabi doğal olarak bu özellik ilk olarak Pixel modellerinde karşımıza çıkacaktır. Diğer büyük Android işletim sistemli akıllı telefon üreticilerinin bu özellikten ne zaman faydalanabileceği ise şimdilik bilinmezliğini koruyor.

Yorumlar
Birisi
Huawei de zaten varr çoktandırr
Cevapla
Ali Kemal
Ne buyuk gelişme.😂😂
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.