Mobil

Android'in yönetiminde değişiklik!

Son yılların en hızlı büyüyüp gelişen mobil işletim sistemi Android'in zirvesinde değişiklikler var!

Android'in yönetiminde değişiklik!

Geçtiğimiz yıllarda Google'ın Android firmasını resmen satın almasıyla başlamıştı hikayemiz. Android'in yıllardır karşımızda olacak o hikayesi o dönemde başlamıştı. Aslında Google'ın böle bir işletim sistemine sahip çıkması bazı şeylerin kafamızda aydınlanmasına neden olmuştu. Android beklenileni verdi, 2008 yılından beri Dünya'nın en hızlı gelişen ve en çabuk yayılan mobil işletim sistemi olma yolunda büyük bir çaba sarfetti ilk sıralardaki yerini aldı.

Günümüze geldiğimiz Android'in zirve yaptığı 2012 yılı ile birlikte onlarca elektronik üretici firma birbirinden güzel mobil cihazlarında Android'i sergiliyor, kullanıcılarına eşsiz bir deneyim sunuyordu. Tüm Dünya'da milyonlarca kullanıcısı olan Android henüz istenilen seviyeye tam gelememişti, Google bunu Android'in zirvesindeki isimlerde arayarak yönetimde değişikliğe gidildi.

1331639149_android-key-lime-pie.jpg

Vaziyet buyken diğer taraftan Android'in piyasada birden fazla işletim sistemi sürümü kullanılıyor, yeni çıkan sürümlerin adları firmaların izni dışında internete sızdırılıyor, kullanıcıların ister istemez sıkıntı yaşamasına, bir sonraki sürümü beklemesine sebep oluyordu, bütün bunların yönetimde olan bir sorundan kaynaklandığını düşünüyor diyebiliriz Google'ın aldığı bu karar için.

1331639230_eric-chu.jpg

Firmanın zirvesinde uzun süredir yanda resmini gördüğümüz isim Eric Chu'nun bu görevden alınarak yerine şuan için beklenen isim Jamie Rosenberg getirilebilir. Steve Jobs öldükten sonra yerine gelecek kişinin belli olması gibi bu nokta da aslında. (Tim Cook)

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.