Mobil

Android'teki virüs tehlikesi!

Araştırma sonuçları Android severleri üzecek gibi görünüyor.

Android'teki virüs tehlikesi!

Mobil işletim sistemlerinden birisi olan Android, çoğu kullanıcı tarafından büyük ilgi görüyor. Özellikle ücretsiz uygulamalarıyla ilgi çeken Google'ın mobil işletim sistemi Android, bir araştırma sonucuna göre kullanıcılarını üzecek gibi görünüyor.

En çok kullanılan ve beğenilen Android cihazların en büyük sorunlarından birisi şüphesiz zararlı yazılımla rakiplerine göre daha çok savaşmak zorunda kalmaları. British Telecom (BT) araştırmasının sonucuna göre de bu savaşın ne kadar büyük olduğunu görüyoruz. Araştırmaya göre Android cihazlarda bulunan uygulamaların 3'te 1'inde zararlı yazılım bulunuyor.

1343532931_android-antivirus-trojan.jpg

British Telecom 'un araştırmasında bulunan Jill Knesek, 1000 farklı Android uygulamasını incelediklerini ve 3'te 1'inde zararlı yazılım tespit ettiklerini söyledi. Jill Knesek sözlerine şöyle devam etti: "Doğrusu cihazlardaki zararlı yazılımların aktif olup olmadığını bilemiyoruz; tabii ne yaptıklarını da."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.