Mobil

AnTuTu testindeki hata giderildi

Intel cephesindeki işlemcinin AnTuTu testinde elde ettiği rekor puan, uygulamada ortaya çıkan hataya bağlıymış.


Mobil dünyasındaki cihazlara güç veren işlemcilerin performanslarını ortaya koymaları açısında AnTuTu test kriteri önemli bir konuma sahiptir. Bunun yanı sıra cihazların resmiyet kazanmaları öncesi AnTuTu testinde görünmeleri de artık bir gelenek haline gelmiştir. Konu işlemciden açılmışken, PC dünyasında Intel’in kurmuş olduğu hakimiyetin bir benzerini de ARM, mobil dünyasında sağlamış durumda. Intel son olarak Bay Trial mimarili işlemcilerle ARM’a karşı kozunu oynayarak, platformdaki varlığını daha fazla hissettirmeye başladı. Üstelik kısa süre önce AnTuTu testinde Bay Trial mimarisine sahip 1.1GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli bir işlemcinin 43.416 puan elde ederek Snapdragon 800 ve Exynos 5 octa gibi işlemcileri açık ara geçmesi şaşkınlık taratmıştı. Söz konusu gelişme Intel işlemcisini mobil dünyasındaki en güçlü çözüm haline getiriyordu.

1373788327_baytrail-benchmark.png

Jim McGregor adlı analist tarafından hazırlanan rapor ise elde edilen puanın gizemini ortaya çıkardı. Analist, AnTuTu testinde yaptığı incelemelerde kimi güncellemelerin bazı aşamaların testte etkin çalışmadığını ve bu sebeple Intel işlemcilerin puanlarını %292, ARM cephesindeki işlemcilerin ise performanslarını %50 seviyesinde yüksek gösterdiğini belirtti.  Önümüzdeki ay uygulamanın 2.9.4 numaralı sürümü yayınlanacak ve söz konusu sürümde hataların giderileceği bildirildi. 

Yorumlar
Misafir
antutu suan 3. kusur bi surumde degil mi ya 2.9.4 e nasil guncellencek yoksa ben mi yanlis biliyorum
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.