App Store'dan 13 million AR uygulama indirildi!

Apple, AR konusunda yeni bir rekora imza attı. Son açıklanan veriler, toplamda 13 milyon AR uygulamasının App Store'dan indirildiğini gösteriyor.

App Store'dan 13 million AR uygulama indirildi!

iOS 11 ile gelen ARKit sayesinde iPhone ve iPad'de AR uygulamaları boy göstermeye başlamıştı. ARKit ile geliştirilen uygulamalar hayat kolaylaştırıyor ve oyunlar ise daha keyifli hale geliyordu. AR'ın insan sağlığı ve kullanılabilirlik açısından VR'dan kat ve kat daha iyi olması, ayrıca mobil platformlara aksesuarsız bir şekilde taşınması, AR uygulama ve oyunlarına olan ilgiyi son dönemde artttırmıştı.

SensorTower, bugün AR uygulama ve oyunlarının App Store'u kırıp geçirdiğini veriler ile açıkladı. SensorTower'ın verilerine göre bugüne kadar App Store'dan toplamda 13 Milyon AR destekli uygulama ve oyun indirilmiş.

App Store'dan 13 million AR uygulama indirildi! - Resim : 1

13 milyon uygulama ve oyun arasında ücretsiz kategorisinde AR Dragon oyunu, ücretli ve yükselenler kategorisinde CamToPlan Pro uygulaması zirvede yer alıyor. Listelere genel olarak baktığımızda AR tabanlı oyunların uygulamalardan daha fazla ilgi gördüğünü söyleyebiliriz.

App Store'dan 13 million AR uygulama indirildi! - Resim : 2

İndirilenler kategorisine bakacak olursak; %47 ile oyunlar, %14 ile araçlar, %12 ile eğlence, %11 ile yaşam, %6 ile fotoğrafçılık, %4 ile eğitim ve %7 ile diğer AR uygulamalar ilgi görmüş.

App Store'dan 13 million AR uygulama indirildi! - Resim : 3