Galaxy Note 9 testlerde ortaya çıktı

Samsung’un merakla beklenen amiral gemisi phablet akıllı telefonu Galaxy Note 9'un bencmark testleri ortaya çıktı.

Galaxy Note 9 testlerde ortaya çıktı

Samsung’un merakla beklenen amiral gemisi akıllı telefonları Galaxy S9 ve Galaxy S9+ resmen tanıtıldı. Sonrasında ise gözler, sıradaki phablet amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy Note 9’a çevrildi. Galaxy Note 9’un sızıntıları gelmeye başladı ve son sızıntı ise telefonun test sonuçları oldu.

28 Mart'ta Geekbench'de yapılan test, model numarası  SM-N960U olan Samsung Galaxy Note 9'un 6 GB RAM desteğiyle Qualcomm'un sekiz çekirdekli Snapdragon 845 yongaseti tarafından desteklendiğini gösteriyor. Tabii ki de diğer pazarlar muhtemelen bir Exynos 9810 işlemci ile gelecek.

Galaxy Note 9 testlerde ortaya çıktı - Resim : 1

Yeni benchmark testine göre, Galaxy Note 9 şu anda Android 8.1 Oreo ile geliştiriliyor. Telefon'un işlemci performansı en azından yılın ikinci yarısında piyasaya çıkacak bir cihaz için aşırı etkileyici görünmüyor.  Çok çekirdeklide 8806 puan alan telefon, tek çekirdeklide 2190 puan aldı. Snapdragon 845 tabanlı Galaxy S9+, çok çekirdekli testlerde 8420 ve tek çekirdekte 2390 puan almıştı. Exynos 9810 tabanlı Galaxy S9, çok çekirdeklide 8894 ve tek çekirdeklide 3648 puan almıştı.

Cihaz henüz geliştirme aşamasında ve tanıtıldığı zaman daha iyi bir performansa sahip olabilir. Muhtemelen Samsung, çok sayıda yazılım optimizasyonu yapacaktır ve bu da, çok fazla olmasa da muhtemelen telefonun benchmark puanlarını artıracaktır.  

Samsung muhtemelen, Galaxy Note 9'u Ağustos ayında duyuracak. Galaxy Note 9’un,  şirketin ekran altı parmak izi tarayıcısına sahip ilk akıllı telefonu olması bekleniyor. Aynı zamanda Note 8'e göre daha büyük bir batarya ile gelebilir. Ayrıca, kamera geliştirmeleri ve S Pen kalemiyle ilgili iyileştirmeler de bekliyoruz.