Mobil

Apple, AC Adaptörlerini Değiştirme Programına Sokuyor

Dünya Seyahati Adaptör Kiti ve Bazı AC Priz Adaptörleri Müşterileri için Önemli Uyarı

Apple, AC Adaptörlerini Değiştirme Programına Sokuyor

Apple, dünya seyahat sarj kiti ve AC adaptörlerindeki bir sorundan dolayı gönüllü geri çağırma ve değiştirme programı başlattı. Bu faaliyet ,Arjantin, Avustralya, Brezilya, Kıta Avrupası, Yeni Zelanda ve Güney Kore’de kullanılmak üzere tasarlanan AC priz adaptörlerini kapsıyor.

1454062261_affectedadapter.jpg

RİSK ALTINDA MODEL

1454062272_redesignedadapter.jpg

YENİDEN TASARLANMIŞ MODEL

İki uçlu Apple AC priz adaptörleri çok nadiren de olsa bozularak dokunulduğunda elektrik çarpması riski yaratabilir. Bu priz adaptörleri 2003 - 2015 yılları arasında Mac ve bazı iOS aygıtlarıyla birlikte gönderiliyordu ve Apple Dünya Seyahati Adaptör Kiti’nin de bir parçasıydı. Apple, bu konu ile ilgili dünya genelinde 12 olayın bilgisine sahiptir. 

Listelenen ülkeler 2 uçlu adaptörün sorunlu olduğu yerler fakat Apple bu listenin daha da geniş kapsamlı olabileceğini belirtiyor. Bu nedenle bu link üzerinden Apple'ın sorunlu adaptör tanımlamalarına bakıp gerektiği takdirde değişim programına başvurmanız gerekebilir.

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.