Mobil

Apple, aksesuarlar için logolarda değişiklik yaptı

Apple, MFI sertifikasına sahip 3. parti aksesuarlar için logo değişikliğine gitti. Peki, yeni logolar nasıl olacak?

Apple'dan logo değişikliği!

Apple, iOS 7 ile birlikte yan sanayi olan aksesuarların kullanımını önlemek adına MFI sertifikasını hayatımıza kazandırmıştı. Bu sayede MFI sertifikası olmayan aksesuarların, iPhone veya iPad'e takıldığında çalışması engellenmişti.

Cihazların sağlığı için çok önemli bir adım olarak gösterilen MFI sertifikası, 3. parti aksesuar üreticileri tarafından alınıyor ve aksesuarların testleri yapıldıktan sonra satışa sunuluyor. Apple'a bunun için belli bir ücret ödeyen üreticileri ilgilendiren konuda bugün bir değişiklik daha yapıldı.

Apple, MFI sertifikasının logolarını değiştirme kararı aldı. Artık üreticiler, aksesuarlarının hangi Apple cihazı ile uyumlu olduğunu tek tek belirtmek zorunda.

Örneğin, bir aksesuar, iPhone ile uyumlu ise sadece iPhone logosu, hem iPhone hem de iPad ile uyumluysa iPhone/iPad logosu, tüm Apple cihazları ile uyumluysa, iPhone/iPad/iPad logosunu taşımak zorunda.

Apple, aksesuarlar için logolarda değişiklik yaptı - Resim : 1

Apple, bu değişiklik için üreticilere 90 gün süre vermiş durumda. Aksesuar üreticileri 90 gün içerisinde tüm ürünlerini bu yeni logolar ile yenilemek zorunda. Aksi durumda muhtemelen bir yaptırım ile karşılaşabilirler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.