Mobil

Apple, Android kullanıcılarına göz dikti!

Apple, Android cihazlarda bulunan bilgileri iPhone'lara aktarabilen "Move to iOS" isimli uygulamasını tanıttı.

Apple, Android kullanıcılarına göz dikti!

Apple'ın dün akşam itibariyle ABD'nin San Francisco kentinde düzenlenen WWDC 2015 etkinliğinde iOS 9'un yanısıra Android kullanıcılarını yakından ilgilendiren bir duyuru da yaptı. Bu duyuruyla şirket Android'li telefondan iphone'lara dosya aktarımı yapabilen uygulamasını da tanıttı.

'Move to iOS' isimli uygulama sayesinde Android kullanıcılarının akıllı cihazlarında bulunan tüm bilgilerini wireless üzerinden iPhone'lar aktarmalarına izin vereceğini söyleyen Apple, böylece Android kullanıcılarına da göz kırpmış oldu. Android kullanıcılarının telefon rehberini, mesaj geçmişlerini, fotoğraflarını, e-posta geçmişlerini iPhone'a aktarmalarına olanak sağlayan uygulama iOS 9 ile kullanılabiliyor. Apple bu hamleyle daha önce en çok eleştirilen konulardan biri olan Android'li cihazlardan dosya paylaşımı sorununun bir nebzede olsa önüne geçmiş oldu.

1433850110_img20150609143824.jpg

Öte yandan Apple, 2013 yılında bir program başlatmış ve Android cihazlarını Apple Store'lara getiren kullanıcıların cihazlarını eski model iPhone'lar ile değiştirmelerine izin vermişti. Bakalım yeni dosya transferi uygulaması ile Apple, Android kullanıcılarını ne kadar cezbedebilecek. Bekleyip göreceğiz

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.