Apple kullanıcılarına kötü haber!

Apple, App Store’un “Bugün” bölümünde ve uygulama sayfalarında reklam göstermeye hazırlanıyor. Artık Apple kullanıcıları App Store'da reklamlarla karşılaşabilir.

Apple kullanıcılarına kötü haber!

Apple, App Store'un Bugün sekmesinde ve uygulama sayfalarında reklam göstermeye hazırlanıyor. Bu iki yeni reklam yerleşimi, App Store'da zaten arama sekmesinde ve arama sonuçlarında görebileceğiniz reklamları kapsayacak şekilde genişletilecek.

Mavi bir kutu gelecek

Bugün sekmesindeki reklamlar, o sekmedeki diğer içerikler tarafından kullanılan büyük kart biçiminde görünecek, ancak uygulama adının altında içinde “Reklam” kelimesi bulunan küçük mavi bir kutu bulunacak. Reklamlar tek tek uygulama sayfalarında, baktığınız sayfayla ilgili uygulamaları öneren "Beğenebilirsiniz" başlığının altında görünecek. App Store aramasında olduğu gibi, uygulama sayfalarındaki reklamlar, ayırt edilebilmesi için mavi renkle vurgulanacak. Reklamlar altında gösterildikleri uygulamayla alakalı olacak.

Apple ilk olarak 2016 yılında App Store arama sonuçlarında reklam göstermeye başladı ve Eylül ayında Kişiselleştirilmiş Reklamları etkinleştirmek için kullanıcılardan izin istemeye başladı. Yeni reklam noktaları, Apple'ın App Store'dan para kazanmanın yeni yollarını araştırdığını gösteriyor. Ne yazık ki bu, kullanıcılar için sinir bozucu mavi kutularla daha fazla yerde karşılaşmak anlamına geliyor.