Mobil

Apple artık en güvenilir değil

Apple, Amerika'da güvenilirlik ünvanını Amazon'a kaptırdı.

Apple artık en güvenilir değil

Harris Interactive Reputational 2013 bölüm anketine göre Apple, artık Amerika'nın en güvenilir şirketi değil.  Yapılan ankette 14 bin kişinin fikri soruldu. Aynı ankette Google dördüncü sırada yer alırken, Microsoft açık ara ile on beşinci sırada yer aldı.

Geçen yıl aynı ankette Apple lider Google Apple'ın ardından ikinci sırada yer alırken Amazon dördüncü sırada yer almıştı. Ancak bu yıl sıralama değişti. Bu yıl Amazon Apple'ın güvenirliğini elinden alarak birinci oldu. Peki bu sıralama neden değişti? Amerikalı tüketiciler Apple ürünleri olan inancını kaybettim mi?

1360788994_mm58618-info-a.jpg

Apple'ın bir fiyaskoya dönüşen Apple Maps uygulaması ve iPhone 5'in beklenildiği kadar üstün özelliklerle gelmemesi buna neden olmuş olabilir. Ayrıca hisse senetlerindeki düşüşün bu sonuca etkisi etki etmiş olması da mümkün.

1360789054_mm58618-info-b-1.jpg

Apple'ın bu yıl çıkaracağı cihazların başarısına göre tüketicilerin güvenini geri alabilir. Bakalım durumlar neyi gösterecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.