Mobil

Apple baş belası iPhone mesajı için düzeltme yayınlayacak

Apple iPhone'u kilitleyen mesajı için güncelleme yayınlayacak.

Apple baş belası iPhone mesajı için düzeltme yayınlayacak

Geçtiğimiz günlerde sizlere yayınladığımız bir haberde, iPhone telefonlarda bir mesaj probleminden bahsetmiştik. Buna göre iOS ve Mesajlar uygulamasını çevreleyen bir böceğin belli bir metin mesajı aldığında sürekli uygulamanın kilitlenmesine neden olduğu ortaya çıktı. Eğer telefon kilit ekranında iken bu metin mesajı alınırsa, hiçbir açıklama yapmadan cihazın kilitlenmesine neden oluyor.

1432907046_the-arabic-letters-and-symbols-to-the-right-of-the-red-arrow-sets-off-this-bug.jpg

Apple tarafından düzeltme yayınlayana kadar bazı çözümler sunulmuştu. Bu geçici çözümlere göre gelen mesajları okumak için Siri uygulamasını seçin. İki, kötü niyetli mesajı yanıtlamak için Siri kullanın. Son olarak ise Mesajlar uygulamasına gidin ve mesajı silmek için sola kaydırın. Ya da, zararlı mesajın üzerine uzun basarak silmeyi seçebilirsiniz.

Apple mesaj sorununu kabul ettiği gibi kalıcı düzeltme üzerinde çalışıyor ve bu düzeltmenin gelecekteki yazılım güncellemesine dahil edileceği söyleniyor. Ancak bu güncelleme için herhangi bir tarih vermedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.