Mobil

Apple bir harita şirketini satın mı aldı?

Apple harita konusunu gerçekten ciddiye alıyor


Kanıtlar 2013 yılında Apple’ın bir harita şirketini aldığını gösteriyor. Apple’ın kendi yayınladığı ilk harita bir çeşit fiyaskoyla sonuçlanmıştı. Apple’ın 2013 yılında bir harita şirketini satın alması bu konuda kendi çalışmalarını hızlandırmak istediğinin bir işareti gibi görünüyor.

 

Kesin bir yargıdır ki Google’dan daha iyi harita sunabilecek bir şirket şuanda yok. Yıllardır Google’ın bu alana verdiği yatırım geliştirdiği teknolojiler ve imkanlara yetişmek için imkandan çok zaman ve yılları gerektiriyor.

 

1387839890_ios6applemaps-578-80.jpg

Apple’ın CEO’su Tim Cook bir açıklamasında 2013 yılında Apple’ın 15 şirketi satın aldığını açıkladı. Ancak bunlardan sadece 10 tanesinin ismi duyuruldu. Bu açıklanmayan 5 şirket arasında bir tanesinin harita üzerine çalışan bir firma olduğu ortaya çıktı. Kendi uygulamasında da bu şirketin büyük bir payı olduğu tahmin ediliyor. Fortune 5 isimli şirketi satın alan BroadMap bir süre sonra Apple’ın dikkatini çekiyor ve şirketin gidişatı tam olarak değişiyor. Açığa çıkan bilgilerin de Linked In’den alındığı belirtiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.