Apple bu modellerin fişini çekti! Artık satılmayacak

Teknoloji devi Apple yeni iPhone serisini dün gerçekleştirdiği bir etkinlik ile tanıttı. Ancak bu bazı modeller için yolun sonu demek.

Apple bu modellerin fişini çekti! Artık satılmayacak

Dün Apple, iPhone 14 serisini 'Far Out Etkinliği'nde resmen tanıttı. En yeni iPhone'lara AirPods Pro 2. Nesil, Apple Watch Series 8 ve Apple Watch Ultra eşlik etti. Beklendiği üzere şirketten bir hamle geldi. Amerikan teknoloji devi, belirli eski iPhone'ların üretimini durdurduğunu da duyurdu.

Apple bu modellerin fişini çekti! Artık satılmayacak

Her yıl olduğu gibi, gelen Pro modelleri, Apple'ın iPhone serisinde giden Pro modellerinin yerini aldı. Başka bir deyişle şirket, 2021'den itibaren iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max'i resmi olarak durdurdu. iPhone 13 Pro serisi bazı önemli yükseltmeler getirdi. 120Hz LTPO ekran, geliştirilmiş üçlü kamera sistemi, çok daha iyi pil ömrü ve daha fazlası gibi özellikleri tanıttı.

Ayrıca firma, iPhone 11'i 2019'dan itibaren durdurmuştu. Bu seri çift kamera kurulumuna, 4 GB RAM'e, 18W kablolu şarj desteğine ve daha fazlasına sahip ilk temel iPhone'du. Son olarak Apple, 2020'den itibaren iPhone 12 Mini'yi de durduruyor. 

Bu nedenle, mevcut Apple iPhone ailesi şöyle olacak:

iPhone SE 3. Nesil (2022)
iPhone 12
iPhone 13 Mini
iPhone 13
iPhone 14
iPhone 14 Plus
iPhone 14 Pro
iPhone 14 Pro Max

Her neyse, Apple yukarıda bahsedilen eski iPhone modellerinin satışını resmi olarak durdurmuş olsa da, stoklar bitene kadar dünyanın dört bir yanındaki perakendecilerden satın alınabilecekler. Son olarak, iPhone 11'in üretimine son verilmesiyle birlikte, Apple artık yalnızca 5G özellikli akıllı telefonlar satıyor.