Mobil

Apple CarPlay Google Haritalar desteğine kavuştu

Merakla beklenen Google Haritalar desteği iOS 12 ile Apple CarPlay uygulamasına geldi.

Apple CarPlay Google Haritalar desteğine kavuştu

Uzun süredir beklenen ve özellikle otomobilinde iPhone kullanıp CarPlay üzerinden Google Haritalar hizmetine erişmek isteyenlere müjde verelim. Dün akşam saatlerinde duyurulan iOS 12 ile beraber bu yeni özellik de kullanıma sunuldu.

Apple CarPlay Google Haritalar desteğine kavuştu

Otomobilinde iPhone telefonunda Google Haritalar kullanmak isteyenlerin hayalleri yeni işletim sistemi ile gerçek oluyor. Bunun için iOS işletim sistemi yüklü telefonunuzda Google Haritalar'ın 5.0 sürümünü kullanmanız gerekiyor. Google Haritalar sürümünü kontrol ederek gerekli güncellemeleri yaptığınızda yeni servisten yararlanabiliyorsunuz.

Bugüne kadar sadece Apple Haritalar hizmetini destekleyen CarPlay, yeni güncelleme ile artık Google Haritalar'ı kullanmaya izin veriyor. Bu özelliğin geleceği Apple tarafından daha önce açıklanmıştı. Ancak iOS 12 resmi olarak kullanıma sunulmadan önce son kullanıcılar tarafından denenmemişti. Eğer siz de Google HaritalarCarPlay üzerinden kullanmak istiyorsanız telefonunuzu iOS 12'ye güncelledikten sonra Google Haritalar sürümünü de kontrol etmeyi unutmayın.

Yorumlar
Shadow
Paramızla rezil oluyoruz yaa, herkes yıllardır kullanıyor, biz ise sonunda gelmiş diye seviniyoruz.
Cevapla
Cahit
Peki sadece google maps mi çalışıyor? Yandex için durum nedir? Bir güncelleme ile o da çalışacak mı?
Cevapla
Murat
Yandex, Sygic vb navigasyonların Apple Carplay' e uygun hale getirilip güncellenmesi gerekiyor. Bununda yakın zamanda olması bekleniyor. Hatta Sygic konu ile ilgili bir açıklama yapmıştı.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.