Galaxy Note 9 da Note 7 gibi patladı!

ABD'de yaşanan bir olayda çantasında Samsung Galaxy Note 9 telefon bulunan bir kadının telefonu patladı. Olay akıllara Note 7 faciasını getirdi.

Galaxy Note 9 da Note 7 gibi patladı!

İki yıl önce yaşanan Galaxy Note 7'nin pillerinin patlaması ve bu olay sonucu telefonların toplatılması olayının ardından Note 9 için de benzer bir olay yaşandı. ABD'de gerçekleşen olayda Diane Chung isimli kadının çantasında bulunan telefon aşırı ısınma sonucunda patladı.

Galaxy Note 9 da Note 7 gibi patladı!

Olayla ilgili olarak Samsung'a dava açan kadının başına gelen bu patlama ile ilgili Samsung cephesinden de açıklama geldi. Bugüne kadar Galaxy Note 9 ile ilgili olarak böyle bir olayın yaşanmadığını belirten Samsung yetkilileri Note 7'deki gibi bir sorun olmadığının ısrarla altını çizdi.

Bugüne kadar bu olayı dışında Samsung Galaxy Note 9 ile ilgili benzer bir olay bildirilmedi. Kısa süre önce Türkiye pazarında da satışa sunulan telefonla ilgili olarak Samsung gerekli önlemlerin alındığı ve Note 7 gibi bir olayın olmaması için gerekli önlemlerin alındığı açıklanmıştı.

Samsung Galaxy Note 7 olayında ne olmuştu

Samsung tarihinin en büyük fiyaskosu olarak nitelendirilebilecek olan Galaxy Note 7 modeli piyasaya sürüldükten sonra pilinde sorun olduğu için telefonlar patlamaya başlamıştı. Apar topar telefonu piyasadan toplatan Samsung, bu yüzden milyonlarca dolar zarar açıklamıştı.