Mobil

Apple CEO’su Tim Cook, patent davalarına karşı çıkmış!

Dünyanın birçok noktasında devam eden patent davaları Apple ce Samsung'u defalarca karşı karşıya getirirken; Tim Cook, 2011 yılında bu davalara karşı çıkmış.

Apple CEO’su Tim Cook, patent davalarına karşı çıkmış!

Apple’ın halihazırda CEO’su olarak görevini sürdüren Tim Cook, 2011 yılında vefat eden ve kendisinden önce bu görevi yürüten Steve Jobs’la patent davaları hakkında zıt düşmüşler. Apple cephesinde ismini açıklamayan bir kaynaktan gelen haberlere göre Tim Cook, son iki yılda karmaşık ilişkiler yaşadığı Samsung’la sürdürülen patent davalarına karşı çıkarken; Güney Koreli üreticinin en önemli tedarikçimiz olduğunu belirtmiş. iPhone ve iPad modelleri için ekran, pil ve işlemcilerin tamamı bir süre öncesine kadar Samsung cephesinde tedarik ediliyordu.
1360540892_169546-apple-tim-cook-and-ceo-steve-jobs.jpg

Tim Cook’un karşı çıkmasına rağmen Steve Jobs ise davaların sürmesi gerektiğini belirtmiş ve Cook’un sunduğu teklifi reddetmiş. İkili arasında dünyanın birçok noktasında patent davaları sürerken, bunların en önemli ayağı ise Amerika’da halen devam ediyor. Apple, ülkede Samsung telefonların ithalatını yasaklamak istiyor. Mahkemenin bu yönde karar vermesi durumunda son sözü eylül döneminde Beyaz Saray söyleyecek.

Yorumlar
matrix
adam akilliymis jobsda inatci biriymis ceo dogruyu demis bence
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.