Mobil

Apple, dosya aktarı süresinde başarılı olamadı

iPhone 14 Pro ve Pro Max kullanıcıları, Lightning konektörünün hızı nedeniyle teknoloji devi Apple'ı eleştiri yağmuruna tuttu.

Apple, dosya aktarı süresinde başarılı olamadı

Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan iPhone 14 ailesi, eski modellerde de olduğu gibi Lightning girişine sahip. iPhone 14 Pro ve Pro Max kullanıcıları, Lightning konektörünün hızı nedeniyle Apple’ı eleştiri yağmuruna tuttu.

Apple, 2015 yılında tanıttığı iPad Pro modelinde 5 Gbps hıza ulaşabilen USB 3.0 teknolojisini kullandı. Şirketin ürettiği iPhone modelleri halen USB 2.0 teknolojisiyle veri aktarıma izin veriyor.

Bu yıl tanıtılan iPhone 14 Pro ve Pro Max modelleri, 48 Megapiksel kameraya sahip. Apple’ın geliştirdiği ProRAW teknolojisiyle çekilen fotoğraflar, ortalama 75 MB boyut ile karşımıza çıkıyor.

iPhone 14 Pro’nun Lightning konektörü, önceki modellerde olduğu gibi 480 Mbps aktarım hızını destekliyor. Kullanıcılar, aktarım hızının iPhone 14 Pro ile çekilen ProRAW görüntüleri Lightning kablo ile başka bir cihaza aktarmanın oldukça yavaş olduğunu belirtti.

Bu soruna çözüm olarak Apple, Mac veya diğer Apple cihazlara ProRAW dosyaları tam çözünürlükte aktarmak isteyen kullanıcıların AirDrop teknolojisini kullanabileceğini açıkladı. Sızdırılan bilgilere göre Apple, iPhone 15 serisinde Lightning yerine Type-C konektör ile kullanıcıların karşısına çıkacak.

Yorumlar
Abdul
Phone
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.