Mobil

Google’dan uygulama mağazası için tarihi yenilik

Google şu sıralar Android uygulama mağazası Google Play’e ayrı bir önem gösteriyor. İşte Amerikalı teknoloji devi tarafından duyurulan son yenilik.

Google’dan uygulama mağazası için tarihi yenilik

Teknoloji devi Google, bir taraftan akıllı telefon ve tablet piyasasında kendisine yer edinmeye çalışırken, diğer bir taraftan ise sektörün en büyük iki isminden biri olan mobil işletim sistemi için çalışmalarını sürdürüyor. Android 13 için uzun bir süredir uğraş veren ve sonunda geçtiğimiz haftalarda bu sürümü Pixel kullanıcılarının beğenisine sunan Google, özellikle son bir haftadır ise Google Play’e odaklanmış görünüyor.

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklamayla bundan sonra yapılan yorumların 24 saatlik bekleme sırasına alınacağını ve ancak bu yorumların art niyet taşımayan yorumlar olduğu anlaşıldıktan sonra yayınlanacağını duyuran Google, bugünse yorumların görüntülenme seçenekleriyle alakalı bir düzenleme yapıldığı açıkladı.

Google’dan uygulama mağazası için tarihi yenilik

Bugüne kadar ki yorum görünümlerinde, o uygulamayı indiren herkesin yorumları tek tip halinde görüldüğü için, kimin hangi telefondan bu tecrübeyi edindiği anlaşılamıyordu. Ancak daha sağlıklı bir ilk izlenim olabilmesini sağlamak amacıyla harekete geçen Google, yeni bir filtreleme özelliği getirdi. Bu filtreleme özelliği sayesinde artık kullanıcılar, istedikleri zaman tüm yorumlar yerine sadece kendi telefonuyla aynı modeli kullananların yaptıkları yorumları filtreleyip görebilecekler.

Google tarafından yeni duyurulan bu özelliğin temel amacı ise, özellikle performans yönünden yapılan yorumlarda, muhtemel kullanıcılara yol gösterebilmek. Bakalım Google’ın Play Store için düşündüğü bir sonraki yenilik ne olacak?

Yorumlar
Misafir
Bu özellik uzun zamandır var ve ben uzun zamandır kullanıyorum arada zaten çoğu uygulamada benim cihaz modelimden youm yapan fazla olmuyor en fazla 10 yorum gördüm
Cevapla
sam
bu zaten vardı ciddimisin yenilik olduğuna
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.