Mobil

Apple en beğenilen 3 otomobil üreticisinden biri seçildi!

Apple'ın kendi kendini süren bir araba üzerinde çalıştığı söyleniyor ve birkaç haber daha önce şirketin bu amaca yönelik teknoloji geliştirdiğine dair ipucu vermişti.

Apple en beğenilen 3 otomobil üreticisinden biri seçildi!

Cupertino şirketi otonom bir araç piyasaya sürmeye muhtemelen birkaç yıl uzakta olsa da (henüz böyle bir ürün için planlarını resmi olarak açıklamadı), yakın tarihli bir anket ABD'deki önemli sayıda kullanıcının iPhone, iPad, Mac'ler, Apple Watch ve diğer tüketici elektroniği ürünleri üreticisinden zaten bir araç satın almaya istekli olduğunu gösteriyor.

ABD'deki yeni araç sahipleri arasında yakın zamanda yapılan bir ankete göre, Apple, kırk beşten fazla otomotiv markasının kalitesi hakkında ne düşündükleri sorulduğunda, müşteriler tarafından dikkate alınan en yüksek üçüncü marka oldu. Stratejik Vizyon'un yeni araç deneyimi çalışması (NVES), 2 binden fazla araç sahibiyle anket yaptı ve akıllı telefon markası kullanımı ve EV geliştirme önlemleri gibi değişkenleri takip etti.

Apple en beğenilen 3 otomobil üreticisinden biri seçildi!

NVES araştırması, müşterilere satacak bir arabası bile olmayan Apple'ın, müşterilerin %26’sının gelecekte Cupertino firmasından bir aracı 'kesinlikle düşüneceklerini' belirttiği üçüncü sırada olduğunu ortaya koydu. Aslında Apple, ankette yerleşik markalar Ford (%21) ve Tesla'yı (%20) geride bıraktı. Apple, sırasıyla birinci ve ikinci sırada yer alan Toyota (%38) ve Honda'nın (%32) ardından yer aldı.

Apple, bir araç için kullanıcı değerlendirmesi açısından üçüncü sırada yer alırken, katılımcılara markanın kalitesi hakkındaki izlenimleri sorulduğunda, şirket diğer markaları kolayca geçti ve %24’ü "Bunu seviyorum" kutusunu işaretledi.

Bununla birlikte, diğer markaların aksine, anket, ankete katılan yeni araç alıcılarının %34’ünün bir Apple aracının neye benzeyebileceği hakkında "yeterince bilmediğini" söylediğini ve şirketten otonom bir elektrikli araç planlarına dair herhangi bir açıklama yapılmadığını ortaya koydu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.