Mobil

Apple, Face ID için Finisar'a 390 milyon dolarlık yatırım yaptı

Apple, Face ID'nin tedarikçisi Finisar'a 390 milyon dolarlık yatırım yaptı.


Apple, iPhone X modelinde kullanmış olduğu Face ID yani biyometrik yüz tanıma sistemi ile mobil sektörde güvenlik çıtasını en üst seviyeye çıkarmıştı. iPhone X'daki Face ID'nin tedarikçisi konumunda olan Finisar, bugün Apple tarafından yatırım aldı.

Açıklanan rakamlara göre; Apple, Finisar'a tam 390 milyon dolarlık yatırım yaptı. Ancak bu yatarımın bir takım koşulları var. Finisar, bu yatırımı sadece Face ID, Animoji ve TrueDepth kamera için kullanabilecek.

Finisar bu yatırımı ayrıca dikey boşluklu yüzey yayıcı lazer, Ar-Ge harcamaları ve üretimi arttırmak için de kullanabilecek.

Finisar, 390 milyon dolarlık yatırım ile Sherman’da 700.000 metrekarelik yeni bir üretim tesisi kuracak. Bu tesiste 500 kişinin çalışması bekleniyor. 

Apple'ın bu derece yüksek meblağda olan yatarımı, gelecek yıllarda çıkacak olan iPhone modellerinde daha gelişmiş TrueDepth kameralar görebileceğimiz anlamına geliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.