Mobil

Samsung'un katlanabilen amiral gemisi telefonu sızdı

Samsung'un yakın zamanda tanıtmasını beklediğimiz katlanabilen amiral gemisi akıllı telefonu sızdırıldı.

Samsung'un katlanabilen amiral gemisi telefonu sızdı

Yanlış bir şeyler olmazsa Samsung, ilk kez bir katlanabilir akıllı telefon başlatacak. Adının Galaxy X olacağı söylenen bu telefon, muhtemelen sınırlı miktarda mevcut olacak ancak, seri üretim için ilk adım olacaktır. 

Güney Koreli şirket, katlanabilir telefonlar gibi görünen şematikler içeren en az yarım düzine patent hazırladı. Bu patent ile Samsung'un sözde katlanabilir akıllı telefon ile neler sunmak istediği konusunda bir ipucu verebilir. 

Yeni konsept, gördüğümüz önceki görüntülerden biraz daha şık görünüyor ve muhtemelen ekran akıllı telefonun arkasına kadar ilerleyecek. İki ekranlı telefonun birinci ekranı uygulama simgelerini, bildirimleri ve diğer ilgili bilgileri göstermek için kullanılıyor.

 

"ikincil ekran" çok daha büyük ve muhtemelen yalnızca kısayollar ve bildirimlerden daha fazlası için kullanılabilir. Ekran, telefonun yan tarafında 180 derece yuvarlak ve size ikiye bölünme izlenimi vermez. Belki de sadece farklı amaçlar için kullanılan tek bir büyük ekran da olabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.