Apple, fazlasıyla can sıkan sorununu çözmek için kolları sıvadı

Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan ve birçok kullanıcı tarafından da tasdik edilen yeşil ekran hatası, sonunda Apple tarafından çözüme kavuşturulacak.

Apple, fazlasıyla can sıkan sorununu çözmek için kolları sıvadı

Akıllı telefon dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Apple, piyasaya sürdüğü iPhone modelleriyle sektörü domine etmeye devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz yılın Eylül ayında iPhone 14 serisiyle karşımıza çıkan Amerikalı teknoloji devi, her zaman olduğu gibi yine bu cihazları sayesinde ününe ün katmayı başarmıştı.

Ancak iPhone 14’ler her zaman satış başarıları veya yüksek teknolojileriyle gündeme gelmiyorlar. Bazen de bu cihazların can sıkan hatalarla karşımıza çıkması artık son derece olağan bir durum haline geldi. Nitekim 2022 yılının sonlarına doğru ortaya çıkan bir görsel, iPhone 14 modellerinde yeşil ekran hatasının olduğunu göstermişti. İlk olarak bir kullanıcı tarafından paylaşılan bu görseli pek çok farklı kullanıcı takip edince, Apple açıklama yapmak zorunda kalmış ve sorununun neden olduğunun anlaşılamadığını ancak çalışmaların devam ettiğini duyurmuştu.

Apple, fazlasıyla can sıkan sorununu çözmek için kolları sıvadı

İşte geçtiğimiz saatlerde gelen son bilgiler, Apple’ın sorunun çözümünü bulduğunu ve yakın zamanda servis edilecek bir güncelleme ile bu sorunun ortadan kaldırılacağını gösteriyor.

Öte yandan merak edilen bir diğer konu ise, yine bir Reddit kullanıcısı tarafından paylaşılan ve Dinamik Ada bölümünde beliren izlerin oluşturduğu soruna karşı herhangi bir işlemin yapılıp yapılmayacağı. Yeşil ekran hatasının aksine Dinamik Ada hatasına ilişkin herhangi bir açıklama yapmayan Apple’ın şimdilik bu konuda bir güncelleme servis etmesi beklenmiyor.