Mobil

Apple gerçekten bunu başarmış olabilir mi? Yok artık!

İddialara göre iPhone 13 mini, pil süresiyle iPhone 12 Pro Max'a meydan okuyor!

Apple gerçekten bunu başarmış olabilir mi? Yok artık!

Teknoloji dünyası son bir haftadır iPhone 13 ile yatıp iPhone 13 ile kalkıyor. Öyle görünüyor ki bu durum en az birkaç hafta daha devam edecek. Bununla birlikte yeni model ile ilgili ortaya atılan son şey, pek de inanılacak gibi bir şey değil.

İnternet dünyasında dolaşan iddialara göre, iPhone 13 Mini iPhone 12 Pro Max'den daha uzun video oynatım kapasitesine sahipmiş. İddianın dayandırıldığı kaynak ise doğrudan Apple'ın resmi sitesinde yer alan veriler.

Gerçekten de bu sayfa kontrol edildiğinde, iPhone 13 Mini için video oynatma süresi 13 saat olarak ifade edilmişken, aynı süre iPhone 12 Pro Max için 12 saat olarak tanımlanmış. Peki bu durum nasıl oluyor ya da daha doğru bir soruyla bu gerçek olabilir mi?

Apple gerçekten bunu başarmış olabilir mi? Yok artık!

Öncelikle şunu belirtelim ki iPhone 12 Pro Max'in batarya boyutu iPhone 13 Mini'nin tam iki katı. Bununla birlikte, bu iki model arasındaki bariz bir diğer fark ise iPhone 13 Mini'de kullanılan A15 yonga seti. Tabi başlı başına bu yonga seti iPhone 13 Mini'ye böyle bir üstünlük sağlar mı? Bize soracak olursanız sağlamaz. Hatta kullanıcı verilerini görmeden iPhone 13 Mini'nin gerçekten bu konuda 12 Pro Max'e üstünlük kurabileceğine inanmak güç.

Hele hele bu üstünlüğün genel kullanıma da yansıyabileceğini düşünmek zaten başlı başına çılgınlık. Ancak Apple'ın bu testleri hangi şartlar altında yaptığı, ne tür bir video ile test uyguladığı bilinmediği için en doğru verileri kullanıcı deneyimlerinden alabileceğiz.

Yorumlar
Alpi
Alple tek telefonlarinax160000 ver ne kulalaklik ne sarj aleti var tam bir soygunculuk turkiye gelen tefonlerin ici amarilada cinde satilanlarla aynindegil elektironikdevturkiye 3.sinif parcalar takiliyor bizleri kandiriyorlar samsumg hepsi unutmayin almayin bakin nasil bu aksesaurlari kayacaklar bizler sabirsiz milletiz yrpki yok parra yok aglaywn cok ama alan milyonlarca kisi kazik yeye devam mmillet
Cevapla
Yetrrr
Kaz yolan telefon iPhone pili 12 dennçokmuş olsa ne olacak
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.