Mobil

Apple geri ödeme sistemini değiştiriyor!

Apple para iadesi yapılan uygulamalar için farklı bir proses kullanmaya başladı!

Apple geri ödeme sistemini değiştiriyor!

Bir uygulamayı yanlışlıkla satın alanlar (özellikle çocuklar) Apple'a başvurarak para iadesi talebinde bulunuyorlar. Bu karmakarışık yapı içinde kimileri para iadesini alabilirken kimileri bu iadeyi alamıyor. Buradaki en öenmli kıstas para vererk aldığını uygulamayı kullanmadan hemen itirazda bulunmak ya da oyun içi alınan bir item ise itiraz edilen bu itemlerin hiçbir şekilde kullanılmamış olması gerekmekte. 

Apple itiraz ettiğiniz uygulamayı kişisel kara listesinize alıyor ve bu uygulamayı tekrar yüklemek istediğinizde size bununla ilgili kötü anılarınızı hatırlatan bir uyarıda bulunuyor. Bu da yanlışlıkla aynı uygulamayı indirmenizin önüne geçmiş oluyor. 

1401112744_app-store-refund1.jpg

Bu tarz bir uyarının Android ekosistemine de en kısa sürede gelmesini umuyoruz. Windows Phone işletim sisteminde ise ücretli bir uygulama denenebiliyor. Bu da kullanıcıların daha doğru seçimler yapabilmesini sağlıyor. 

1401107618_ucuklatan.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.