Mobil

Apple Glass çıkış tarihi netleşti! Bu kadar erken mi?

Arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik gözlüklerine ilgi gösterenlerin merakla bekledikleri Apple gözlüğünün çıkışına sanıldığından daha az bir süre kalmış olabilir.

Apple Glass çıkış tarihi netleşti! Bu kadar erken mi?

Arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik gözlükleri aslında teknolojinin tüm imkanlarından faydalanan en son teknoloji ürünler. Ancak maalesef birçok sebepten dolayı, henüz bu cihazlar kullanıcılar tarafından yeterince ilgi görmüyor. Bu sorunun temelinde yatan neden ise, henüz bu sektöre çok büyük yatırımlar yapılmadığından, yeterli materyal arşivinin oluşmamış olması.

Bununla birlikte piyasaya biraz olsun hakim olan herkes bunun çözümünün ne olduğunu biliyor ki o da dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple’ın piyasaya girmesi. Çünkü eğer Apple bir piyasaya giriyorsa, o piyasa kendini kanıtlamış demektir. Öte yandan Apple’ın o kategoride ürün üretmesi demek, tüm gözlerin o sektöre çevrilmesi, geliştiricilerin ilgilerinin artması, basın gücünün zirveye ulaşması manalarına da gelecektir.

Apple Glass çıkış tarihi netleşti! Bu kadar erken mi?

İşte tüm bu sebeplerden ötürü, sanal gerçeklik gözlüklerine ilgi gösterenlerin en çok beklediği şey Apple gözlüklerinin bir an önce piyasaya sürülmesi. Bloomberg’den Mark Gurman’ın haberine göreyse, bu durumun gerçekleşmesine artık oldukça kısa bir süre kaldı.

Ünlü haberci, Apple mühendisleri tarafından geliştirilen yeni AR/VR gözlüğün yönetim kuruluna sunulduğunu ve kuruldan da olumlu bir geri bildirim aldığını iddia etti. Bilindiği üzere teknoloji dünyasında hakim olan görüş Apple gözlüklerinin 2023 yılından önce tanıtılamayacağı şeklinde. Ancak eğer Gurman’ın bu haberi doğruysa, Apple’ın arttırılmış gerçeklik ve/veya sanal gerçeklik gözlüğünü çok daha yakın bir zamanda görebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.