Xiaomi sevilen iki modelini daha yeni güncelliyor!

Xiaomi global kullanıcılara yeni güncellemelerini göndermeye devam ediyor. Firmanın en yeni ara yüzünü sevilen 2 model daha alıyor. İşte detaylar.

Xiaomi sevilen iki modelini daha yeni güncelliyor!

Xiaomi, MIUI 13 güncellemesini Çin'de yayınlamaya devam ederken, Global, Hindistan ve diğer pazarlardaki bazı akıllı telefon modellerini de güncellemeyi unutmuyor. Firma bu aşamada 2 modele daha yeni arayüzünü gönderiyor.

Xiaomi, MIUI 13 ile birkaç yeni özellik getirirken sistem performansını arttırmaya yönelik özellikler bu yeni sürümde daha fazla dikkat çekmişti. Firmanın açıkladığına göre sistem uygulamaları ve üçüncü taraf uygulamaları için yeni ara yüzün performansı bir hayli arttırılmış.

Xiaomi 2 modeli daha güncelliyor

Xiaomi, Redmi Note 9S ve Redmi Note 9 Pro'nun MIUI 13 güncellemesini hazırlamak için uğraşıyor. Çok yakında Global ROM kullanıcıları için kararlı sürümün bu iki model için yayınlanması bekleniyor. Redmi Note 9S ve Redmi Note 9 Pro, kutudan MIUI 11 tabanlı Android 10 ile çıkmıştı. Bu cihazların 1 Android güncellemesi ve 2 MIUI güncellemesi bulunurken modellerin şu anki sürümleri sırasıyla V12.5.5.0 RJWMIXM ve V12.5.5.0 RJZMIXM. İki model için son Android derlemesi Android 12 ile olacak. Bu iki model için MIUI 13 güncellemesi yayınlanacak ama cihazların MIUI 13.5 güncellemesini alıp almayacağı henüz belli değil.

Redmi'nin sevilen iki modeli yeni güncellemelere kavuşuyor!

Global ROM için #Joyeuse kod adına sahip Redmi Note 9 Pro, aşağıda belirtilen yapı numarasıyla güncellemeyi alması bekleniyor. Redmi Note 9 Pro için, V13.0.0.1 SJZMIXM donanım yazılımı numarasıyla Android 12 tabanlı MIUI 13 güncellemesi hazırlanıyor.

Bir diğer model olan #Curtana kod adlı Redmi Note 9S için Global ROM'lara, V13.0.0.1 SJWMIXM belirtilen yazılım numarasıyla güncelleme verilecek. Redmi Note 9S'in, Android 12 tabanlı MIUI 13 güncellemesini pek yakında alması bekleniyor.

Redmi Note 9S ve Redmi Note 9 Pro'nun MIUI 13 güncellemesi hakkındaki bir diğer husus ise ilk olarak pilot test kullanıcıları için mevcut olması. Herhangi bir sorun bulunmaz ise, küresel olarak güncelleme dağıtıma çıkmış olacak. MIUI 13 güncellemesi, sistem uygulamaları için %20–26 “akışkanlığı” iyileştirirken, üçüncü taraf uygulamalar için %15–52 “akıcılığı” artırıyor.