Mobil

Apple hisseleri son 9 ayın en düşük seviyesini gördü

Steve Jobs sonrası işler yolunda gitmiyor mu?

Apple hisseleri son 9 ayın en düşük seviyesini gördü

Apple cephesinde yaşanan gelişmeler kafa karıştırmaya devam ediyor. Steve Jobs sonrası radikal değişikliklere giden ve bu değişikliklerde kimilerine göre istediği sonucu yakalayamayan Apple’da bir düşüş söz konusu.

Şirkte öncelikle iPad Mini modelini tanıtarak radikal bir değişikliğe imza atmıştı. Devamında ise iPhone 5 ile ekran büyümüş ve son iddialara göre yeni nesil iPhone’da yaz aylarında resmiyet kazanacak. Görüldüğü gibi şirket cephesinde önemli gelişmeler yaşanıyor ve bu gelişmelerin hangi yönde etki ettiği ise yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

1358320452_iphone5.jpg

Harita uygulamasın yaşanan sıkıntılar ve iPhone 5 satışlarının istenilen seviyede seyretmemesi de bunları eklenince, Apple hisselerinde ciddi bir düşüş yaşandı. Son 9 ayın en düşük seviyesini göre hisseler 486$ seviyelerine geriledi. Geçen yıl eylül ayında 750$ seviyelerini gören hisselerin Apple’ı dünyanın en değerli şirketi yaptığını da hatırlatalım.

Şirket halen yatırımcılar nazarında en değerli şirket olarak gösterilse de son iki yıl ön görüldüğünde ciddi anlamda bir düşüş olduğu görülüyor.

Yorumlar
Misafir
miyaaaav miyaaaaav. pissssst, kedi yine erisemedigi iphona pardon cigere mundar diyor. hadi ordan sizi gidi plastikciler siziiiii...
Cevapla
ruuj
Beter olsunlar
Cevapla
Misafir
Evet iPhone cok cok pahali, enayi degilim!
Cevapla
Misafir
murat kardeş sanırım kullandığım dediğin gördüğün oluyor. samsung note 2 kullanmış olsan zaten iphone 5'ten her yönüyle iyi olduğunu görürdün. bugünlerde iphona ancak enayiler o kadar para yatırır. insanların androidi tercih etmesinde sadece fiyat değil özellik ve donanım olarakta iphondan çok çok daha iyi cihazların piyasada olmasındandır. değerinin 2 katı fiyat isteyen apple zaten 1-2 seneye kalmaz zarar etmeye başlar. bu daha iyi günleri.
Cevapla
Murat
Yok arkadasım bence sebep beklendiği gibi siradisilik veremedi iPhone 5 te. İp3 ten ip4 e geçildiği donemi duşun iki telefon arasında uçurum denecek fark vardı. Ama 4 ve 5 arasında insana almalıyım dedirtecek bir fark yakalayamadı. Ayrıca kaliteli olup olmama konusunda zirvede dediğin samsung ve Htc nin üst düzey telefonlarini da kullandım iPhone yanında malzemede bile pasif kalıyorlar malesef
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.