Mobil

Apple hisselerini Warren Buffet uçurdu

Dünyanın en zengin kişilerinden biri olan Warren Buffet'ın Apple hisselerinden satın alması şirketin değerinin artmasına yol açtı.

Apple hisselerini Warren Buffet uçurdu

80 milyar doları aşkın servetiyle dünyanın en zengin isimlerinden biri olan Warren Buffet, Apple'a çok büyük bir yatırım daha yaptı. 2017 yılı sonunda elinde 165 milyon adet Apple hissesi olan ünlü milyarder, ilk üç ayda 75 milyon adet Apple hissesi daha aldı. Buffet'ın Apple hissesi satın almasının ardından Apple hisse senetleri değeri 183.65 dolara yükselerek tarihi zirvesini gördü.

Bershire Hathaway'in CEO'su Warren Buffett, CNBC ile gerçekleştirdiği mülakatta ABD'li teknoloji devi ile ilgili olarak “Apple, inanılmaz bir şirket” dedi. "Apple'a bakarsanız, ABD'nin ikinci en karlı şirketinin neredeyse iki katı kadar kazandığını görürsünüz" diyen Buffett, yaklaşık 13.3 milyar dolar değerinde ek 75 milyon Apple hisse senedi satın aldı.

CNBC'nin haberine göre Berkshire'ın Apple'da önceki payı, 2017 sonu itibariyle 165.3 milyon hisse kadardı. Berkshire Hathaway, yüzde 3.45 ile 31 Aralık 2017 itibariyle en fazla Apple hissesine sahip olan dördüncü şirket durumunda bulunuyor. Son satın alma ile Warren Buffet'ın elinde Apple'ın yüzde 5'i kadar hisse toplanmış oluyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.