Mobil

Apple Home tuşu için 3D Touch patenti aldı

Apple 3D Touch teknolojisini Home tuşunda da kullanmayı planlıyor.

Apple Home tuşu için 3D Touch patenti aldı

iPhone 6S ve 6S Plus cihazlarının ekranında kullanılan 3D Touch teknolojisi oldukça konuşulmuştu. Apple bu kez Home tuşunda da 3D Touch teknolojisini kullanacak.

Birçok telefonda fiziksel tuş olmamasına karşın Apple'ın halen daha fiziksel Home tuşundan vazgeçmemesi ve Home tuşunu cihazda oldukça işlevsel kılmasıyla Apple'ın fiziksel tuştan hiç vazgeçmeyeceği düşünülürken Apple bu tuş için yeni bir patent aldı. 

1454644004_apple-home-tusu-patent.jpg

Apple anladığımız üzere fiziksel Home tuşundan vazgeçerek sanal buton eklemek yerine Home tuşunu daha da geliştirecek. Ortaya çıkan son patente göre Apple bu tuşta hem parmak izi okuyucuyu hem de 3D Touch teknolojisini aynı anda kullanabiliyor. 

İlginizi Çekebilir >> 

Apple genellikle yeni aldığı patentleri birkaç model sonra kullandığı için iPhone 7 cihazında olmasa bile daha ilerleyen modellerin Home tuşunda 3D Touch özelliği bulunacak. Home tuşunda 3D Touch teknolojisi kullanılması sayesinde tuş daha işlevsel hale gelerek cihazların kontrolünü kolaylaştırabilir hem de parmak izi teknolojisiyle birlikte farklı güvenlik önemleri oluşturabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.