Mobil

Apple için büyük zafer! iPhone 11 Çin’de en çok satan telefon oldu!

Apple 2020’nin ilk çeyreğinde büyük bir zafere imza attı. Cupertino merkezli şirket iPhone 11 modeli ile Çinli rakiplerine deplasmanda fark attı.

Apple için büyük zafer! iPhone 11 Çin’de en çok satan telefon oldu!

Akıllı telefon pazarının lokomotif pazarlarından biri olan Çin’de rekabetin ciddi anlamda üst seviyede olduğu söylenebilir. Rekabetin Çin pazarında zirve yapmasının birkaç nedeni var. Bu nedenlerden ilki sayıları hayli fazla olan yerli üreticiler. Malum Çinli akıllı telefon üreticileri global pazarda bile fazlasıyla iddialılar. Bunlara bir de küresel pazara henüz tam anlamıyla açılmamış üreticiler eklenince Çin’deki rekabet fazlasıyla kızışıyor. Dolayısıyla böyle bir pazarda zirveye oynmak hiç ama hiç kolay değil.

Apple’ın bu pazardaki payının hayli düşük olduğunu söyleyebiliriz. Lakin iş model bazında yapılan satışlara gelince işler değişiyor. Keza geçtiğimiz çeyrekte Apple imzası taşıyan iPhone 11 rakiplerini saf dışı bırakmış gibi görünüyor.

Apple için büyük zafer! iPhone 11 Çin’de en çok satan telefon oldu! - Resim : 1

Apple için büyük zafer! iPhone 11 Çin’de en çok satan telefon oldu!

Araştırma şirketi Counterpoint tarafından yayınlanan verilere göre iPhone 11 2020’nin ilk çeyreğinde Çin’de en çok satan akıllı telefon oldu. Burada şunu karıştırmamak gerekiyor. En çok telefon satan şirket Apple değil. Zira Apple’ın çok fazla modeli olmadığı için toplam satışlarda hayli geri kalıyor. Lakin model bazında en çok satan telefon iPhone 11 olarak lanse edilmiş.

Bunda iPhone 11’in üst segment bir model olmasına karşın 749 dolar gibi uygun bir fiyatla satılmasının büyük avantajı var. Günün sonunda diğer Çinli üreticilerin üst segment modelleri de benzer fiyat aralıklarında satışa çıkıyor. Dolayısıyla burada A13 yonga setiyle ipi göğüsleyen isim iPhone 11 olmuş.

Yorumlar
Cem
hawayi ve şoymi hayranları seri dis atıyor, yazık :) ağlamayın la tamam sizin teller en züperi uzay teknolojisi
Cevapla
Fethi
Sevin ya da sevmeyin. Iphone 11, işlemci performansı, kamera ve görüntü işlemcisi, güncelleme desteği ile çok iyi.
Cevapla
Tuğçe
Normal, o fiyata daha iyi telefon yok. Android cihazlar hala her yönden iPhone'ların ancak nalını topluyor. Bizimkilerin çok sevdiği Çin markalarının sahipleri bile iPhone kullanıyor kaç defa yakandılar. Bizimkiler hala Çinlilerden çok Çinci gerçekten :)
Cevapla
Mehmet Ali
Öyle diyorsunuz da 6s vardı ben de diğer arkadaş lar iphone 7.8 var pubg oynarken telefon felaket ısınıyor şarj desen berbat iphone sadece isim
Ali
Yalanini .....m demezler mi ? Adama
Cevapla
Alex
Güzel
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.