Mobil

Apple, iOS 11 kullanım oranlarını açıkladı

Apple, iPhone ve iPad için iOS 11 kullanım oranlarını açıkladı.


Google çeşitli Android sürümlerinin dağıtımıyla ilgili aylık güncelleme istatistiklerini yayınlıyor ancak, Apple bunu çok sık yapmıyor. Zaman zaman ABD devi, bize makro düzeyde iOS dağıtımını gösteren istatistikler yayınlıyor.

Bugün Apple, iOS 11'in benimsenmesi ve işletim sisteminin önceki sürümlerinin karşılaştırmasıyla ilgili istatistikleri yayınladı. Buna göre Apple, iPhone'ların ve iPad'lerin yüzde 65'inin iOS 11 ile çalıştığını ve yüzde 30'dan azının hâlâ iOS 10'da olduğunu doğruluyor.

Apple'a göre iPhone'ların % 65'i iOS 11'i kullanırken, % 28'i hala iOS 10'un gücünü koruyor. Cihazların sadece % 7'si hala eski iOS sürümlerini kullanıyor.

Bu sayılar 18 Ocak'ta App Store tarafından ölçüldü ve bu nedenle bilgiler mümkün olduğunca taze. İyi haber, Apple kullanıcılarının yeni cihazlara geçmeye devam etmesi veya yeni müşterilerin iOS’un son sürümünü kullanması ile bu rakamlar artacak.

Apple, tam bir yıl önce, iPhone'ların ve iPad'lerin % 76'sının o anda platformun en yeni sürümü olan iOS 10'u çalıştırdıklarını açıklamıştı.

Yorumlar
Mehmet
Eski iOS imzaları açsın ve bir de o şekilde açıklasın kullanım oranlarını. Kullanıcıları yeni sürüme geçmeye zorlayıp, bu da başarıymış gibi gösterilemez! İşlemci hızlarını manipüle etmeye bir son vermezse, birkaç yıla kalmaz bu tür verileri açıklamayı dahi rafa kaldırmak zorunda kalabilir apple. Özellikle de iPhone X fiyaskosu ardından (satış rakamları tam bir hayal kırıklığı), yazılım olduğu kadar tasarıma da daha fazla odaklanması gerektiğini anlamıştır sanırım.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.