Mobil

Apple iOS 14 ile kullanıcılara daha fazla özgürlük vaat ediyor

Apple önümüzdeki dönemde kullanıma sunacağı iOS 14 ile kullanıcılarına daha fazla özgürlük vaat edecek. İşte konu hakkındaki detaylar.

Apple iOS 14 ile kullanıcılara daha fazla özgürlük vaat ediyor

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri olan Apple, iOS 14 ile köklü değişikliklere imza atabilir.

Bilindiği üzere Apple’ın akıllı telefon pazarındaki en önemli silahlarından birisi de iOS. iPhone modelleri ile tam uyumlu çalışan bu işletim sistemi, Apple’ın daha düşük teknik donanımlarla rakiplerine meydan okumasına zemin hazırlıyor.

Apple iOS 14 ile kullanıcılara daha fazla özgürlük vaat ediyor

Elbette iOS’in iyi yanları olduğu gibi kullanıcıları sınırladığı kötü yanları da bulunuyor. Özellikle Android’ten iOS’e geçenler, Apple’ın bu sınırlayıcı zihniyetine alışmakta zorluk çekiyorlar.

Lakin sızdırılan son bilgilere göre Apple iOS 14 ile birlikte kullanıcılarına daha çok özgürlük vaat edecek. Elbette daha çok özgürlükten kastımız, Android’te olduğu gibi telefonunuza istediğiniz uygulamayı indirip, kurabileceğiniz anlamına gelmiyor.

Apple sadece varsayılan uygulamaları kullanıcıların seçmesine izin verecek. Yani iOS 14’te mevcut varsayılan uygulamalardan hangilerinin telefonunuzda olacağına siz karar verebileceksiniz.

Malum şimdiye kadar Apple bu hususta kullanıcılara söz hakkı vermemişti. Dolayısıyla bu bile iOS kullanıcıları için önemli bir gelişme.

Kim bilir, belki de ileride iOS kullanıcıları da Android kullanıcıları gibi özgür bir şekilde telefonlarını kendi tarzlarına göre donatabilirler. Fakat şimdilik bu pek de mümkün görünmüyor.

Yorumlar
mutlu
ben uzun yıllardır iphone kullanıyorum ve telefonumdan istediğim uygulamayı silebiliyorum hadi siz gmail uygulamasını yada youtube yi android telefondan silin göreyim lafta özgür ya android aslında virüs dolu olan dandik bir sistemdir
Cevapla
Berk
Cok. Guzel
Cevapla
💠Gakko💠
Ayfon Android gibi kisilestireimi diyem tutulmi
Cevapla
10.Köy
Arkadaş ne garip adamsın ne dedigin anlaşılmıyor birde bunu TO yayınlıyor ayrica 2 kisi bu yorumu beğeniyor....anlaşıldı feyk hesap bot bu
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.