Mobil

Apple, iOS 15.2 beta 2 sürümünü yayınladı! Neler değişti?

Apple cihazları için yeni iOs 15.2 beta 2 sürümünü yayınladı. İşte gelen özellikler.

Apple, iOS 15.2 beta 2 sürümünü yayınladı! Neler değişti?

Beta test süreci son hızıyla devam ediyor. Apple şimdi iOS 15.2 beta 2'yi kayıtlı geliştiricilere sunarak cihazlara yeni özellikler getirdi. Bunlar arasında Uygulama Gizlilik Raporu, yeniden tasarlanmış Bildirim Özeti ve daha fazlası gibi yeni özellikler yer alıyor. 

Apple, iPhone 13 cihazlarını geçtiğimiz Eylül ayında piyasaya sürmüştü. Bu cihazlarla birlikte iOS 15 de geldi. Ancak iOS 15 ile ilgili bir sürü problem gün yüzüne çıktı. Kullanıcılar çoğu özelliğin doğru düzgün çalışmadığıyla ilgili şikayetlerde bulundu. Apple da bu problemleri giderecek güncellemeler sunmaya devam ediyor.

Apple, iOS 15.2 beta 2 sürümünü yayınladı! Neler değişti?

iOS 15.2 beta 2'nin yeni sürümü, Ayarlar uygulamasındaki güncelleme aracılığıyla geliştiricilerin kullanımına sunuldu. Her zamanki gibi, güncelleme hemen cihazlarda görünmeyebilir ancak zamanla geniş bir sürümde kullanıma sunulacaktır. iOS 15.2 beta 2 yapı numarası olarak 19C5036e ile karşımıza çıkıyor.

Apple ayrıca geliştiricilere iPadOS 15.2 beta 2'yi yayınlarken, watchOS 8.3 ve tvOS 15.2'nin yeni betalarını da sunacak.  iOS 15.2, iPhone ve iPad kullanıcıları için birkaç önemli değişiklik getiriyor. En önemlisi, Ayarlar uygulamasına tam "Uygulama Gizlilik Raporu" özelliğinin eklenmesi. Bununla, kullanıcılar artık üçüncü taraf uygulamalar ve Apple uygulamaları dahil olmak üzere uygulamalar tarafından erişilen verileri görebilir.

Şimdiye kadar iOS 15.2'de yeni olan her şeyin tam kapsamı ise şu şekilde:

İşte iOS 15.2 beta 1'de ortaya çıkan problemlerin giderilmesi
iOS 15.2 beta, yeniden tasarlanmış Bildirim Özeti özelliği
iOS 15.2 beta, uygulamalar tarafından hangi verilerin toplandığını göstermek için Uygulama Gizlilik Raporu 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.