Apple, iPad Air 2'nin ekranında görülmemiş bir özellik kullanılacak

Apple iPad Air 2'nin lansmanını Ekim ayında yapmaya hazırlanırken tabletin özellikleri belirmeye başladı.

Apple, iPad Air 2'nin ekranında görülmemiş bir özellik kullanılacak

Tablet segmnetinin oluşmasını sağlayan iPad her yeni modelle birlikte satışlarını arttıran bir ürün olmuştur. Ürün gamına iPad Mini'yi de ekleyen Apple'ın tablet sektöründeki liderliği her geçen yıl daha da sağlamlaşıyordu. Android ekosisteminin artan ekran boyutlarından dolayı duraksama dönemine giren tablet sektörünün yeni nesil iPad Air 2 ile hareketleneceği bekleniyor.

Apple iPad Air 2'de farklı özellikler kullanacağı bildiriliyor. iPhone 5S'te kullanılan Touch ID ve yüksek çözünürlüklü ekran kullanılacağı öngörülen özelliklerin en başlıcalarıdır. Genellikle iPhone'da kullandığı işlemcinin 100 Gz daha hızlı modelini tabletlerinde kullanan Apple'ın bu sefer daha yüksek frekans hızına sahip bir tablet yapacağı düşünülüyor. iPhone'da kullanılacak 64 bit destekli A8 işlemcisinin 1,8 GHz seviyelerinde geleceği öngörülürken iPad'te çalışacak olan A8 işlemcisinin çekirdek hızının 2,5 GHz'lere kadar ulaşılabileceği dile getiriliyor.

Bu söylediklerimizin hepsi birer dedikodu ama Apple iPad Air'ın güneş ışığı altında daha iyi görünmesi ve renk kaybına uğramaması için çok farklı bir materyal kullanmayı düşünüyor. Apple reflektif Kaplama ile anti yansıtıcı bir yüzey oluşturacağı iddia ediliyor. Yıllar önce Amazon Kindle ve iPad'in gün ışığı altında çekilen reklam filminin izlerini Apple'ın silmesi amaçlanıyor.

iPhone 6 heyecanı yaşarken Appleın iPad Air 2 ve iPad Mini 3 konusunda yapacaklarını da dikkatlerden kaçırmamak gerekiyor. Gün ışığında ekranların görünme sorununun fazla parlaklıkla değilde yansıtmasız yüzeylerle ortadan kalkmasıyla birlikte pil gücünün daha uzun süre gitmesinin de önü açılacaktır diye düşünüyoruz.