Mobil

Apple iPad Air Pro'da akıllı kalem kullanabilir!

Apple'ın aldığı yeni patent akıllı kalem kullanımına olanak sağlayacak!

Apple iPad Air Pro'da akıllı kalem kullanabilir!

Apple CEO'su Steve Jobs tabletler ve telefonlarda kalem kullanımı için "gereksiz" açıklaması yapsada Samsung'un GAlaxy Note serisi cihazlarında kullandığı akıllı kalem teknolojisi Air Pen özelliği sayesinde birçok kullanıcı tarafından can kurtaran oalrak görülmeye başlandı. Kalemi olan akıllı telefon sahiplerinin çoğunun gün içinde akıllı kalemi kullanmadıklarına şahit olmaktayız.

Akıllı kalem teknolojisi Galaxy Note 3 ve Galaxy Note Pro 12,2 ile en üst seviyede kullanıcı deneyimini bizlere sunuyor. Apple'ın da 2014 yılı içinde 12,9 inç büyüklüğünde iPad Air Pro modelini tanıtacağına kesin gözüyle bakılırken Apple'ın yaptığı son patent başvurusu iPad Air Pro'da Apple'ın akıllı kalem üzerinde çalıştığı söylentilerini doğrular nitelikte oldu. 

1396875555_ir-sensing-main.jpg

1396875584_ir-sensing.jpg

Tim Cook ve Steve Jobs kalem teknolojisine pek sıcak bakmasada kullanıcılar daha büyük ekranda kalem kullanma tercihlerinin bulunmasını talep ediyorlar. Yukarıda görülen patent başvurusuna göre Apple ekranın dokunmaya duyarlı olacağını belirtiyor. Bu hassasiyetin ise ön camın altında bulunan kızıl ötesi sensörler ile algılanacağı patent başvurusunda ortaya çıkıyor. Apple yeni ürünleri ile ilgili çok çalışırken Android ekosisteminin şimdilik tek umudu Snapdragon 805 gibi görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.