Mobil

Apple iPhone 12 ile çığır açacak! Tam 20W hızlı şarj!

Apple iPhone 12 modelleri ile birlikte 20W hızlı şarj desteğini de sunmaya hazırlanıyor. İşte konu hakkındaki detaylar.


Hemen baştan belirtelim. Başlığı atarken amacımız Apple'a tepki göstermekti.

Geçtiğimiz yıl satışa sunduğu iPhone 11 modelleri ile birlikte 18W hızlı şarj desteğini kullanıcılarına sunan Cupertino merkezli şirket, bu yıl çıtayı biraz daha yükseltecek. 

Oppo'nun 120W hızlı şarj teknolojisini test ettiği şu günlerde Apple iPhone 12 modelleri ile birlikte 20W hızlı şarj teknolojisini kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz gün Apple yeni iPhone modellerinin bataryası için gerekli sertifikaları aldı. Böylece iPhone 12 modellerinde kullanılacak olan bataryaların özellikleri de sızdırılmış oldu.

Apple iPhone 12 ile çığır açacak! Tam 20W hızlı şarj!

Az önce de belirttiğimiz üzere tüm iPhone 12 modelleri 20W hızlı şarj desteğine sahip olacaklar. Bunun haricinde 4 iPhone 12 modelinin batarya kapasiteleri de sızdırıldı.

Apple 5.4 inçlik iPhone 12 modelinde 2227 mAh, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro'da 2775 mAh, iPhone 12 Pro Max'ta ise 3687 mAh'lık batarya bulunacak.

Açık konuşmak gerekirse Apple hızlı şarj ve batarya kapasitesi konusunda rakiplerinin hayli gerisinde kaldı. Lakin muazzam bir ekosistem kurduğu için bu durumu çok da önemsemiyor.

Zira kimse yeni bir iPhone alırken hızlı şarj desteğine ya da batarya kapasitesine bakmıyor. Keza öyle olsaydı bugün Apple akıllı telefon pazarında çok farklı bir konumda yer alırdı.

Yine de Apple'ın hızlı şarj ve batarya kapasitesi konusunda kendisine bir çeki düzen vermesi gerekiyor. Bu gerçeği de göz ardı edemeyiz.

Yorumlar
İsmail
Çığır derken?
Cevapla
yakup
xiomi çin markası telefon saniyeler için de şarjı yüzde yüz yapmayı başardılar
Cevapla
Serdar
Eyvah eyvah ne çığır. Yazar kardeşimiz.. Senin ilk yazın mı yoksa başka cihaz incelemeden mi geldin buralara? Bırakın bu marka takıntılarını. Özenti olarak para harcayan cahil bir kesim sadece applecılar. 3 bin TL nin altında bir çok cihazda 30 w varken bu bu firma 20 ile çığır açıyor bak bak.. 2019 da kablosuz şarjı yeni keşif eden firma yapıyor bunu he..
Cevapla
Opdima
Sizin kafanız mı güzel yoksa haberi okumadan başlığı okuyup da mı yorum yapıyorsunuz? İçerikte Apple’ın bu konuda geride kaldığı ifadeleri var. Yani adam iğneleme yapmış siz de başlığı okuyup sazan gibi atlamışsınız.
Aslan
Xioami note 9 pro 30w hızlı sarj kullanıyorum telefon 2500 TL asıl çığır açmak bu iPhone seviciler
Cevapla
Adem
Bu seninki telefon değil seni kandırmışlar
MEHMET NURİ ÇOBAN
Çok iyi telafon
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.