Mobil

Apple iPhone 12 modellerinin zayıf noktasını açıkladı!

Geçtiğimiz hafta tanıtılan iPhone 12 modellerinin batarya kapasiteleri sonunda açıklandı.

Apple iPhone 12 modellerinin zayıf noktasını açıkladı!

iPhone 12'nin özellikleri tanıtıldığından beri batarya boyutu ve kapasitesi hakkında kullanıcıların aklında soru işaretleri oluşmuştu. Sonunda cihazların batarya özellikleri açıklandı.

Apple iPhone 12 modellerinin zayıf noktasını açıkladı!

Apple'ın kısa süre önce tanıtmış olduğu iPhone 12 serisi, tartışmaların odağından bir türlü kurtulamıyor. Şimdi de modellerin batarya boyutu hakkında yeni bir tartışma ortaya atıldı. Çin'in sertifikasyon kurumu TENAA'da yer alan bilgilere göre, iPhone 12 Pro Max bataryasının geçtiğimiz yıl tanıtılmış olan iPhone 11 Pro Max bataryasından daha küçük olduğu öğrenildi. Paylaşılan bilgilere göre iPhone 12 Pro Max'te 3,687 mAh kapasiteli batarya bulunuyor.

Geçen yıl tanıtılan iPhone 11 Pro Max'te ise 3,969 mAh'lik bir pil bulunuyordu. Bu da iki cihaz arasında 282 mAh'lik bir farkı ortaya çıkarıyor. Aradaki bu farka ise iPhone 12 Pro Max'e eklenen yeni özelliklerin bir önceki sürüme kıyasla daha fazla yer kaplamasının neden olduğu düşünülüyor. Ancak iPhone 12 Pro Max'in batarya kapasitesi her ne kadar düşük olsa da, iPhone 11 Pro Max'le kullanım sürelerini karşılaştırıldığında bir farklılık göze çarpmıyor. İki cihazın kullanım süreleri arasında bir fark olmaması yeni nesil iPhone'ların enerji verimliliği konusunda çok daha iyi olduğunu ortaya çıkarıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.