Mobil

Apple iPhone 14, iPhone cihazlarda çabuk şarj bitme sorununu çözecek

Apple iPhone 14 cihaz serisini bu yıl sonbaharda tanıtmayı planlıyor. Henüz cihazlar hakkında net bilgiler olmasa da farklı kaynaklardan sızıntılar geliyor. İşte detaylar.

Apple iPhone 14, iPhone cihazlarda çabuk şarj bitme sorununu çözecek

Çinli bir medya kuruluşu yeni bir rapor yayınladı. Bu rapora göre TSMC'nin yaklaşmakta olan Apple iPhone 14 serisi için Apple'ın tüm 5G modem siparişlerini almaya hazır olduğu ortaya çıktı.

Apple iPhone 14 için heyecan veren gelişme!

iphone 14

Bu bilgi, TSMC'nin siparişlerin yalnızca bir kısmını alacağını öne süren önceki bir raporla çelişiyor. 5G modemin, bugünün iPhone'larında kullanılan Qualcomm modemlerine göre önemli bir gelişme olan TSMC'nin 6nm düğümüne dayandığı söyleniyor. Bu da güç tüketiminin önemli ölçüde azaltılmasıyla sonuçlanacak.

Bildirildiğine göre, TSMC siparişin ayrıntılarını teyit etmedi. Ancak tedarik endüstrisindeki kaynaklar, 5G modemlerin TSMC'nin 6nm süreci kullanılarak üretileceğini onayladılar. Apple'ın tasarımının TSMC'nin 4nm sürecini kullanacağına inanılıyordu. Kaynaklar, Apple'ın modem için bir güç yönetimi yongası da dahil olmak üzere diğer bağlı bileşenler üzerinde çalıştığını da iddia etti.

Economic Daily News, TSMC'nin 6nm 5G modemlerinin, Apple'ın şu anda kullandığı Qualcomm modemlerine kıyasla önemli ölçüde azaltılmış güç tüketimine sahip olması gerektiğini bildiriyor. Bu, bir sonraki iPhone ile mevcut iPhone 13 serisine göre pil tasarrufu sağlayacaktır.

iPhone cihazların genel olarak şarj problemleriyle gündeme geldiğini düşünürsek bu oldukça önemli bir gelişme diyebiliriz. iPhone cihazların genel bir pil problemine sahip olduğu ortada. Özellikle iPhone 11 cihazlarda pil sağlığının hızlı tükenmesi ve şarjın çabuk erimesi problemi kullanıcıları memnun etmiyor.

Yorumlar
Mmet
Pil testlerinde hiç bir android iphonu geçemiyor. Daha ne olsun
Cevapla
Mami
Hiç bir i Phone androidi geçemiyor diyecektin sanırım
Zübeyir
Port girişi kalksın tamamen kablosuz şarj olsun
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.