Apple, iPhone 14 kamera titreme problemini çözüyor! İşte iOS 16.0.2!

Apple geçtiğimiz dönemlerde yepyeni telefon serisi iPhone 14'ü piyasaya sürdü. Ancak bu cihazlarda kamera titremi problemi yaşandı.

Apple, iPhone 14 kamera titreme problemini çözüyor! İşte iOS 16.0.2!

Apple'ın iPhone 14 serisini piyasaya sürmesinden bu yana bir haftadan kısa bir süre geçti ve kullanıcılar bazı üçüncü taraf uygulamalarda kamerayı açarken şiddetli kamera sarsıntısı problemi bildirdiler. Bu durum da uzun süredir beklenen cihazlarla ilgili ciddi bir hayal kırıklığı yarattı, ancak teknoloji devi şimdi bu sorunu çözecek.

Bir iOS 16.0.2 güncellemesi şimdi iPhone'lara planlanandan önce geliyor ve mevcut sorunu ele alıyor. Kameranın sallanması, görünüşe göre iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max'in ana kamerasındaki ikinci nesil sensör kaydırmalı OIS sisteminden kaynaklanıyordu. Bazı kullanıcılar, kamerayı uygulamalar için kullanılamaz hale getiren sorundan ciddi şikayetçiydi. Apple dışı bir uygulamayı açarken kameradan yüksek düzeyde sallanma ve taşlama sesleri geldiğini bildirildi.

Apple, iPhone 14 kamera titreme problemini çözüyor! İşte iOS 16.0.2!

Apple, iPhone 14 kamera titreme problemini çözüyor! İşte iOS 16.0.2! - Resim : 1

Şimdi gelen güncelleme ile ise bu durum değişecek. Güncellemeyle birlikte başka düzeltmeler de yapıldı. iOS 16 ile gelen yeni kopyala/yapıştır istemiyle ilgili bazı şikayetler vardı.  Güncelleme ayrıca iPhone X, XR ve iPhone 11'i kullanıcılarıı etkileyen bir sorunu daha düzeltecek. Kullanıcılar mesajlara cevap verirken problem yaşadıklarını dile getirmişlerdi. Söz konusu yeni güncelleme tüm problemleri ele alacak. Güncelleme şimdi desteklenen tüm iPhone'lara yayılıyor. Güncellemeyi çekmek için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme'ye gitmeniz yeterli olacak.