Mobil

Apple iPhone 14 Pro hayal kırıklığı yarattı!

Apple bu yılın sonbahar döneminde yepyeni telefon serisi iPhone 14'ü piyasaya sürecek. Ancak şirket bu seriden iPhone 14 Pro modeli ile hayal kırıklığı yaratabilir.

Apple iPhone 14 Pro hayal kırıklığı yarattı!

Apple iPhone 14 serisi lansmanı yaklaşıyor. 2022 iPhone serisi, temel iPhone 14'ü, yeni iPhone 14 Max'i, iPhone 14 Pro'yu ve en üst seviye iPhone 14 Pro Max'i içerecek. Şirketin özellikle iPhone 13 serisi ile beklentileri karşılamadığı düşülünce 14 serisine yönelik merak fazlasıyla artmıştı. Ancak resmi duyurudan önce iPhone 14 Pro serisinin özellikleri sızdırıldı.

En son sızdırılan haber, güvenilir bir kaynak olan LeaksApplePro'dan geldi. Kaynağa göre, konuya yakın bir kaynak, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max'i deneme fırsatı elde etti. Ardından aynı kaynak, iki üst düzey modelle yaşadığı deneyimle ilgili kişisel düşüncelerini paylaştı. Kaynağa göre, ön taraftaki yeni hap şeklindeki oyuk düzeni, yerini aldığı büyük çentik ile hemen hemen aynı işlevi görüyor.

Apple iPhone 14 Pro hayal kırıklığı yarattı!

Apple iPhone 14 Pro hayal kırıklığı yarattı! - Resim : 1

Telefonu deneme fırsatı elde eden kaynak, buna alışmanın biraz zaman alabileceğini ancak bir süre sonra tasarımı fark etmeyeceğini de sözlerine ekledi. Ayrıca kaynak, Samsung'un en yeni M12 nesil OLED teknolojisine sahip daha yeni modellerle ilgili söylentilere rağmen, ekranın önceki nesil iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max'e göre gerçek bir kalite iyileştirmesi sağlamadığını da sözlerine ekledi. Açıklamasında, kaynak, iPhone 14 Pro Max'in elinde bir tuğla gibi hissettiğini iddia etti.

Son olarak aynı kaynak, yaklaşmakta olan iki telefonun kamera sisteminden de bahsetti. Apple, iPhone serisini bir süredir arkada 12 megapiksel birincil kamerayla kullanıyor. Ancak, daha yeni modeller 48 megapiksellik büyük bir çözünürlüğe sahip olacak. Kaynak, 48 megapiksel sensörün harika çalıştığını, ancak yalnızca yeterli ışık olduğunda iyi performans gösterdiğini iddia etti.  

Yorumlar
Ozan yalçınkaya
13 te hayal kırıklılığı demişsiniz. Bu heralde pro mac modelini kapsamıyor diye düşünüyorum. Batarya olsun kamera olsun işlemci olsun canavar gibi oyun bile oynatan bi telefon iphone.
Cevapla
Feridunkey
Batarya mı kaç mah allah aşkına
Önder
iPhone'un ta kendisi zaten hayal kırıklığı. Birkaç ufak değişiklik yaparak milleti enayi yerine koyuyor 14 15 16 diye gidecek.
Cevapla
Cevdet Karaarslan
Sıvı teması garentisi için birsürü şikayet var milleti kandırıyorlar uyuyun siz alaçak kişiler önce garenti sözleşmesini okusunlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.