Apple iPhone 14 Pro, kamera problemleri göstermeye başladı!

Apple yeni serisi 14 ile beklentileri karşılayamadı desek yanlış olmaz. Zira serinin Pro modelinde kamera sorunları yaşanmaya başladı.

Apple iPhone 14 Pro, kamera problemleri göstermeye başladı!

Apple, merakla beklenen iPhone 14 serisini kısa süre önce tanıtmıştı. Ancak, FaceTime ve iMessages gibi temel sistem uygulamalarında bazı hatalardan muzdarip olan yeni iPhone modellerinde sorunların ardı arkası kesilmiyor gibi. Lansman planlandığı kadar sorunsuz gitmedi diyebiliriz. Teknoloji devi 14 serisi ile beklentileri karşılayamadı gibi duruyo. Şimdi, yeni bir rapor, üst seviye Pro modellerindeki kameranın da bir hatayla karşı karşıya olduğunu ortaya koydu.

Apple iPhone 14 Pro, kamera problemleri göstermeye başladı!

Apple iPhone 14 Pro, kamera problemleri göstermeye başladı! - Resim : 1

Bir AppleInsider raporuna göre, dünya genelindeki çeşitli kullanıcılar yeni iPhone 14 Pro serisi kameralarıyla ilgili sorunlar yaşıyor. Hatırlatmak gerekirse iPhone 14 Pro serisinin arka tarafında daha akıcı video çekimi için Eylem Moduna sahip 48 megapiksel birincil kamera bulunuyot. Ancak, bu yeni kamera sensörünü kullanırken bazı üçüncü taraf uygulamalar bir sorunla karşılaşıyor gibi görünüyor.

Şu an itibariyle, 2022 model iPhone'ların sahipleri Instagram, TikTok ve Snapchat gibi popüler sosyal medya uygulamalarını kullandıklarında kamera modülünün titrediğini keşfettiler. Kamera sorunu, videoların fazla sallanarak kararsız görünmesine neden oluyor. Bu da sosyal medyada çekilen bu videoları kullanılamaz hale getiriyor. Ayrıca bu sorunla ilgili şikayetler de Reddit'e ulaştı ve aynı hatayla ilgili paylaşımlar yapıldı.

Şu anda, bu sorunun birincil nedeninin OIS (Optik Görüntü Sabitleme) sisteminin sarsılması olduğuna inanılıyor.