Apple iPhone 14 Pro modellerinin farkını bir kaynak daha doğruladı

Apple’ın artık tanıtmak için geri sayıma geçtiği iPhone 14 serisine ilişkin yeni haberler gelmeye devam ediyor. İşte iPhone 14 serisine ilişkin son bilgiler.

Apple iPhone 14 Pro modellerinin farkını bir kaynak daha doğruladı

Apple’ın oldukça uzun bir süredir iPhone 14 serisi üzerinde çalıştığı bilinen bir durum. Tabi süre bu kadar uzayınca, seri hakkında gelen sızıntıların sayısının da yüksek olması kaçınılmaz. Ancak son zamanlarda gelen sızıntıların büyük çoğunluğu iPhone 14 Pro ile Standart modeller arasındaki farka yoğunlaşmış gibi görünüyor.

Bu zamana kadar pek çok farklı kaynaktan gelen bilgilere göre, iPhone 14 ve iPhone 14 Max modellerini kapsayan standart iPhone 14 modelleriyle iPhone 14 Pro ile iPhone 14 Pro Max modellerini kapsayan iPhone 14 pro modelleri arasında oldukça önemli farklar olacak. Bu farkların en dikkat çekeni ise bu cihazlarda kullanılacak yonga setlerinin farklılık durumu.

Apple iPhone 14 Pro modellerinin farkını bir kaynak daha doğruladı

Doğruluğu kanıtlanan pek çok sızıntısıyla ve güvenilirliği bilinen kaynaklarıyla tanınan Macworld tarafından haberleştirilen son bilgilerde de, standart iPhone 14’ler ile iPhone 14 pro modelleri arasında işlemci farkının olacağı belirtiliyor. Buna göre iPhone 14 ve iPhone 14 Max’de iPhone 13 serisinde kullanılan ve 5nm süreciyle geliştirilen A15 Bionic yonga setleri kullanılacak.

Bunun yanında iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’da ise, 4nm teknolojisiyle üretilen A16 Bionic yonga setlerine yer verilecek. Sırf bu fark bile, pro modeller ile standart modeller arasında ciddi bir ayrımı ortaya çıkaracak.