Mobil

Apple iPhone 14 Pro tasarımıyla göz kamaştırdı

Apple iPhone 14 serisini bu yıl piyasaya sürecek. Bu seride en çok dikkat çeken modellerden biri de Pro modeli. İşte 14 Pro modelinin tasarımı.

Apple iPhone 14 Pro tasarımıyla göz kamaştırdı

Apple'ın iPhone 14 Pro'nun nihayet tasarımda bazı değişiklikler getirmesi bekleniyor. Şimdi, yeni CAD işlemeleri, ve beklenen tasarım değişikliklerinden bazılarını gösteren iPhone 14 Pro'nun eksiksiz görünümünü temel olarak ortaya çıkardı.

91Mobiles raporuna göre Cupertino merkezli devin yaklaşmakta olan iPhone serisi dört modelle gelecek. Bununla birlikte, önceki raporumuza göre bu seri, mini bir modeli içermeyecek. Ayrıca, iPhone 14 Pro'nun ön yüzü, büyük çentikten kameralar ve diğer gerekli sensörler için iki delikli oyuğa sahip olacak. Bu da değişen büyük bir yeniden tasarım anlamına geliyor.

Apple iPhone 14 Pro tasarımıyla göz kamaştırdı

iphone 14 pro tasarım

İlginç bir şekilde Apple, yalnızca yeni nesil A16 Bionic yonga setine sahip Pro modellerini sunmayı planlıyor. İki temel model ise önceki nesil yonga setine sahip olacak.

Başka bir deyişle, bu yıl vanilya ve Pro sürümleri arasında daha fazla fark olabilir. Konuya yakın kaynaklar tarafından paylaşılan yeni CAD görüntüleri, iPhone 14 Pro'nun tüm tasarımını ortaya çıkardı. Çirkin çentiğin ortadan kalkmasının yanı sıra, cihaz ön tarafında minimal çerçevelere sahip olacak ve bu da daha kaliteli görünmesini sağlayacak. Güç düğmesi sağda bulunurken, solda SIM kart yuvası, ses seviyesi düğmeleri ve uyarı kaydırıcısı bulunacak.

iphone 14 pro tasarım

Arka tarafta, cihaz üç kamera deliğine sahip büyük bir kare modül ile iPhone 13 Pro'ya oldukça benziyor. Ayrıca bir LED flaş, bir mikrofon ve bir LiDAR sensörüne de sahip. Pro modelinin 120Hz ProMotion OLED panelini destekleyen aynı 6.1 inç ekrana sahip olması bekleniyor. Cihaza, A16 Bionic çipin cihaza 6GB RAM ile birlikte güç vermesi bekleniyor.

Yorumlar
Mehmet
Çöp
Cevapla
Asiman
Ciksinda alak
Cevapla
Wpzeyno
Paran coksa banada alsana
MansurMansureren1
Bence çok güzel ama be 13 pro çıktığında almıştım hala çok memnunum 14 kamera çocukluğu kötü olmuş
Cevapla
Falanca
Kor oldum goremiyorum
Cevapla
Adıye
Ne büyük yenilik
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.