Mobil

Apple, iPhone 15 için Samsung'un kapısını çaldı! Size muhtacız!

Teknoloji devleri Apple ve Samsung, son bilgilere göre iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Ultra modellerinin ekranları için iş birliğine imza atacak. İşte detaylar.

Apple, iPhone 15 için Samsung'un kapısını çaldı! Size muhtacız!

İki büyük teknoloji devi Apple ve Samsung, mobil pazardaki sıkı rekabetleri ile tanınıyor. Ancak sektörde büyük rekabet içerisinde olan şirketler zaman zaman iş birliği de gerçekleştirebiliyor. Son gelen bilgilere göre Apple, bu yıl tanıtılacak olan iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Ultra modelleri için Samsung panellerini kullanacak. 

Apple, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Ultra için Samsung M13 panellerinden yararlanabilir

Apple'ın büyük tedarikçisi Foxconn, bu yılın ilk çeyreğinde iPhone 15 serisinin deneme üretimine başlayacak. Ünlü bir sızıntıcı da iPhone 15 Pro ve iPhone Ultra hakkında kullanılacak donanımlar hakkında önemli bilgileri aktardı.

Aktarılan bilgilere göre Apple, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Ultra serisinde Samsung'un M13 panelini kullanacak. Bu iki telefonda Samsung imzalı bir ekranı görmek ilginç olacak.

iPhone 15 Pro ve Ultra, Galaxy S23'ten panel tarafında iki nesil önde olacak

Eğer gerçekten Apple, bu iki akıllı telefonunda M13 panellerini kullanırsa rakibi Samsung'dan önde olacak çünkü Galaxy S23 serisi Samsung'un M11 panellerini kullanmıştı.

iPhone 14 Pro

Bildirildiği gibi iPhone 15 Pro ve Ultra ise iki nesil ileri olan M13 panellerinden güç alacak. Endüstri analistlerinin bu durumu oldukça tuhaf bulduğunu da belirtelim.

Bu gelişme ile birlikte iPhone 15 Pro ve Ultra'nın, iPhone 14 Pro Max'te yer alan panele göre çok daha üstün düzeyde bir ekran deneyimi yaşatabileceğini tahmin edebiliriz. 

Yorumlar
Cenk
Umarım anlaşır yoksa LG ekran çok sorunlu gerçi LG nin tüm ürünleri sorunlu garanti süresi kadar ömrü var
Cevapla
Engo
Lg 2007 çalışıyor
Yakup
Ben lg televizyon aldım 2012 yılı da hala kullanıyorum ve bozulmadı. Şans işi.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.