Apple, iPhone 15 ile birlikte telefon tasarımında yeni bir döneme geçecek

Amerikalı teknoloji devi Apple, iPhone 15 serisi için çok önemli planlar yapıyor. Bu planları bizlerle paylaşan kişiyse, tabi ki ünlü duyumcu Ming-Chi Kuo.

Apple, iPhone 15 ile birlikte telefon tasarımında yeni bir döneme geçecek

Amerikalı teknoloji devi Apple, iPhone serisi sayesinde dünyanın en büyük ve en değerli şirketi olmayı başardı. Öyle görülüyor ki daha uzun süre de yine bu telefonu sayesinde konumunu korumaya devam edecek. Ancak bunun için zaman zaman radikal değişiklikler yapması gerektiğinin kendisi de farkında. İşte iPhone 15 serisi bu değişikliklerden birine ev sahipliği yapabilir.

Son zamanlarda artan iPhone 15 dedikodularının birçoğunda, bu telefonun donanımsal özelliklerine ve kamera performansına yönelik bilgilendirmeler yapılıyor. Ancak ünlü analist ve duyumcu Ming-Chi Kuo, daha önce de yine kendisi tarafından ortaya atılan bir iddiayı yineledi.

Apple, iPhone 15 ile birlikte telefon tasarımında yeni bir döneme geçecek

Ming-Chi Kuo’ya göre Apple, fiziksel tuşu bulunmayan bir iPhone piyasaya sürebilmek için tüm hazırlıklarını tamamladı. Bunun anlamı eğer Kuo’nun iddiaları doğru çıkarsa, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinde hiçbir fiziksel tuş görmeyebiliriz. Tabi haliyle mevcut fiziksel tuşların fonksiyonu nasıl yerine getirilecek diye merak edebilirsiniz, cevap yine Kuo’da: Titreşim motoru destekli dokunmatik tuşlarla.

Ünlü analist bu konuda oldukça iddialı ve altını çizdiği bir başka konu daha var. Söz konusu bu tasarım güncellemesi yalnızca iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modelleri için geçerli olacak. Standart modellerse, artık alışıldığı üzere bu önemli tasarım yenilemesine en erken 1 sene sonra kavuşacak. Kuo’nun iddialarının doğru olup olmadığını ise ancak zaman gösterecek.